Бібліотека Інституту зоології НАН України

Електронний каталог - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати за: авторомназвоюроком видання
Формат документів: повний| стислий
Загальна кількість знайдених документів : 103
Представлено документи з 1 до 20
...
1.
В811671/1918/1/Число 1
Вісти Природничої Секції .- К.
1918/1919
т.1
Число 1 серпень-жовтень
2.

Бейер, Микола.
Шануймо і бережімо свій рідний край = Mykola Beyer. Lets Respect and Protect our Native Land : репринтне видання з доданою біографією / Полтавський Природничий Музей. - Полтава : Електрична друкарня Я. Е. Брауде, 1919 ; Чернівці : Друк Арт, 2019 (репринт). - 43 с. - (Серія видань по охороні природи ; книжка 1.). - ISBN 978-617-7465-91-0 : Б. ц.

Анотація: Книжка "Шануймо і бережімо свій рідний край" 1919 року відкрила природоохоронну серію видань Полтавського праєзнавчого музею, зроивши його щонайменше на наступне десятиліття єдиною науковою установою в Україні, що видавала книжки про охорону природи. У книжці йдеться про масштаби знищення тварин у світі, в Україні та на Полтавщині зокрема. Наголошується на тому, що інші країни вже почали створення національних парків (багато прикладів узято з досвіду Фінляндії), натомість Україна не має що протиставити цьому. Саме ця книжка, перша у світі, порушила питання про руйнівний вплив сільського господарства на довкілля, і зокрема - на глобальні зміни клімату. Простою мовою автор доносить до читача (від дітей і до дорослих свідомих читачів), чому втрата рідної природи є неприпустимим лихом для кожного з нас. У роки СРСР книжка була заборонена. В наш час збережено менше 5 оригінальних примірників

Дод. точки доступу:
Василюк, О.В. (ред.); Звенигородська, Л.В. (ed., ред.); Василюк , О.В. (Біографія М.М. Беєра) (авт. предисл.); Нестеренко, В.А. (Біографія М.М. Беєра) (авт. предисл.); Баєр, М.М.; Бейєр, М.М.; Байєр, М.М.; Байнер, М.М.
3.

Клодницький, І. І.
До вивчення попелиць України : сборник научных трудов / І. І. Клодницький. - Київ : [б. и.], 1921. - Библиогр.: с. 231-232. - Б. ц.

Кл.слова: ПОПЕЛИЦІ -- УКРАЇНА -- ТЛИ -- УКРАИНА
Приплетено:
1. Клодницкий, И. И. Жизненные циклы, чередование поколений и определение пола у Aphididae / И. И. Клодницкий. - [Б.м. : Б.и.]
2. Лічкова, Е. Л. До питання при причини утворення Поліських болот / Е. Л. Лічкова. - [Б.м. : Б.и.]
3. Клодницкий, И. И. Жизненные циклы, чередование поколений и определение пола у Aphididae (Окончание) / И. И. Клодницкий. - [Б.м. : Б.и.]
4.

Личков, Б. Л.
Естественные районы Украины: классификация районов на основе их генезиса : статистистический материал / Б.Л. Личков ; Киевское губернское статистическое бюро. - К. : [б. и.], 1922. - 61 с.

Рубрики: Сільське господарство. Загальні питання--Статистика

Дод. точки доступу:
ЦСУ УССР
5.


Охороняймо пам’ятки природи : матеріали до охорони природи Середньої Наддніпрянщини / Дніпропетровська крайова інспектура охорони пам’яток природи. - Дніпропетровськ : [б. и.], 1930. - 66 с. : іл., 2 карти. - Б. ц.

Анотація: Автор збірки, зоолог М.П. Акімов включив до неї розділ «Головні пам’ятки природи Середньої Наддніпрянщини», що подає описи 15 найцінніших природних територій в межах повноважень Інспектури за словами М. Акімова – «взятих під охорону Інспектури» та «проектованих для створення заповідників». Всі описані ділянки заплановано до оголошення заповідниками, проте автор додатково наводить перелік з шести цілин, які потребують додаткового вивчення та заповідання. Один з об’єктів, описаних у збірці - острів Фурсин затоплений в 1960-х водами Дніпродзержинського водосховища, плавні Великого Козачого Лугу - зникли при заповненні Каховського водосховища. Не збереглася у первісному вигляді і згадана толока Любомирівського племгоспу. Решта об’єктів сьогодні є заповідними. Також М. Акімов навів 18 видів тварин, що пропонуються також до оголошення в статусі «пам’ятка природи». Серед них хохітва, журавель сірий, орел-сіруватень, дрофа борсук, видра та ін. Зазначається, що бажано не полювати на ці види до вирішення питання про їх включення в список пам’яток. В додатку містяться мапа головних пам’яток природи Середньої Надніпрянщини та «Мапа розповсюдження тварин, що рідко трапляються в межах Інспектури». Звернення до читачів від Дніпропетровського Окружного Науково-Краєзнавчого Товариства ДНКТ та документація ДНКТ, дотична до охорони природи; а також підготовлені Є. Лавренком анкети збирання відомостей про цілини, ліси, болота і торфовища, озера, ботанічні сади, дендрологічно-декоративні та історичні парки, окремі старі, знамениті або рідкісні дерева.
6.

Іллінський, А. Г.
До питання про типи відмирання і заселення шкідниками соснових стовбурів у лісах на Україні. До питання про біологію и лісо-господарче значення синього крицяка. До питання про закономірності в розмноженні короїда-друкаря, про методику вивчення його та боротьбу з ним у лісі / А. Г. Іллінський. - Харків : Держвид, 1931. - 76 с. - Б. ц.
7.
Ж217223/1933/1(5)
Журнал Біо-Зоологічного Циклу. Природничо-технічний відділ.- Київ
1933
№ 1(5)
8.

Наливайко, Л. Є.
Макрофауна горішньо-крейдових покладів південної окраїни Донбаса : научное издание. Ч. 1 / УНД геолого-розвідков. інститут. - Київ : [б. и.], 1935. - 36 с. - Б. ц.
Рубрики: Грунтознавство
сільське господарство. загальні питання
9.

Наливайко, Л. Є.
Макрофауна горішньо-крейдових покладів південної окраїни Донбаса : научное издание. Ч. II / Укр. геол. трест. - Київ : [б. и.], 1936. - 61 с. : 16 табл. - Бібліогр.: с. 49-54 . - Б. ц.
Рубрики: Грунтознавство
сільське господарство. загальні питання
10.


Краткие итоги работ Никитского Ботанического сада им. Молотова (1812-1938 гг.) : научное издание / А. А. Рихтер, И. Н. Рябов, В. И. Нилов, П. А. Нестеренко, Н. Д. Костецкий, Н. Ф. Соколова, Н. М. Чернова, Е. И. Пух; под ред. Г. В. Вербенко ; ВАСХНИЛ, Гос. Никитский ботанич. сад им. Молотова. - Ялта : [б. и.], 1938. - 86 с. : фото. - Библиогр.: с. 77-85 . - Б. ц.
Рубрики: Сільське господарство (загальні питання)--Нікітський ботанічний сад

Дод. точки доступу:
Рихтер, А.А.; Рябов, И.Н.; Нилов, В.И.; Нестеренко, П.А.; Костецкий, Н.Д.; Соколова, Н.Ф.; Чернова, Н. М.; Пух, Е.И.; Вербенко, Г. В. (ред.); ВАСХНИЛ; Никитский ботанический сад
11.

Саушкин, Юлиан Глебович.
Географические очерки природы и сельскохозяйственной деятельности населения в различных районах Советского Союза / Моск. гос. пед. ин-т им. В. И. Ленина ; Геогр. фак. Кафедра экон. географии. - Москва : Огиз, 1947. - 423 с. - (Ученые записки ; т. 38). - Библиогр.: с. 421-422. - Б. ц.
Рубрики: Географія--Загальні питання
Кл.слова: Сельское хозяйство -- Географическое размещение -- Физико-географическое районирование
Анотація: В книге выделены и охарактеризованы те конкретные географические типы сельского хозяйства, которые имеются в нашей стране, без группировки и распределения по вертикалям и горизонталям классификационной таблицы.
12.


Тези доповідей на сесії Відділу біофізики, біохімії та фізіології Академії наук Української РСР, присвяченій питанням молекулярної біології : брошюра. - Київ : Наукова думка, 1953. - 17 с.
13.


Питання мічурінської біології : збірник статей. Вип. 3 / під ред. П. А. Власюка. - Київ : Радянська школа, 1954. - 272 с. - Б. ц.

Дод. точки доступу:
Дмитрієв, Володимир Сергійович (ред.)
14.

Фауна України : в сорока томах / Академія Наук Української РСР, Інститут зоології. - Київ : Видавництво Академії наук Української РСР, 1956 - .
Том 1 : Ссавці, Випуск 1 : Загальна характеристика ссавців, Комахоїдні, кажани / В. І. Абєлєнцев, І. Г. Підоплічко, Б. М. Попов ; . - Київ : Видавництво Академії наук Української РСР, 1956. - 446 с. : ил. - 1000 экз. - Б. ц.

Кл.слова: Фауна України  -- Ссавці  -- Комахоїдні -- Кажани
Анотація: ПЕРЕДМОВА. Фауна України налічує понад 20 тис. видів різних тварин. Усі вони, починаючи від найдрібніших і кінчаючи найкрупнішими, відіграють велику роль в житті людини. Так, свійські і багато диких тварин є важливим джерелом продуктів харчування; вони дають хутро, сировину для легкої промисловості та ін. Разом з тим чимало диких тварин завдає значної шкоди сільському, лісовому і міському господарству, є перенощиками і збудниками хвороб людей і свійських тварин. Багато тварин, що населяють наши ліси, сади, парки, луки і поля, не приносить особливої користі і не завдає шкоди, але відіграє певну роль в угрупованнях рослин і тварин (біоценозах) та має декоративне значення і оживляє наші угіддя. Значення багатьох видів тварин нашої фауни ще не з'ясоване, а їх життя та поширення на території України не вивчені. Це у великій мірі перешкоджає перетворенню фауни, спрямованому на збільшення корисного значення однієї її частини і знешкодження другої. Відношення між самими тваринами (біоценотичні взаємовідношення) в процесі перетворення фауни змінюються: чисельність одних видів надмірно збільшується, а інших зменшується, навіть до повного зникнення. Щоб зрозуміти ці важливі зміни, що відбуваються в складі фауни, необхідно її глибоко вивчати. Велику роботу по вивченню фауни України провели колектив Інституту зоології Академії наук Української РСР і зоологи вищих учбових закладів та інших біологічних установ України. В результаті вивчення тваринного світу України стало можливим розпочати видання "Фауни України". Перші томи "Фауни України" присвячені описові найвище організованих тварин - хребетних, наступні - описові безхребетних. У двох заключних томах цього видання буде висвітлена історія фауни України, подана зоогеографічна характеристика фауни та показана історія її дослідження. У зв'зку з цим історія фауни та історія її дослідження в інших томах не наводяться. У першому випуску першого тома "Фауни України", який містить загальну характеристику класу ссавців і опис двох рядів цього класу: комахоїдних і кажанів, загальна характеристика класу ссавців написана І.Г.Підоплічком, розділ "Комахоїдні" - В.І.Абелєнцевим та І.Г. Підоплічком, розділ "Кажани" - В.І. Абелєнцевим та Б.М. Поповим. При складанні цього тома використана численна література. Щоб не переобтяжувати текст частими посиланнями на літературні джерела, найбільш загальні відомості не супроводжуються посиляннями на ті чи інші праці, але в тих випадках, коли відомості належать лише одному автору і є оригінальними, такі посилання є. Літературні джерела, на які зроблені посилання, наведені в кінці описів окремих видів або рядів. "Фауна України" має своєю метою узагальнити знання про фауну республіки, здобуті в результаті попередніх досліджень і особливо досліджень, проведених в радянський період. Разом з тим це видання повинно показати, які групи тварин або які сторони життя окремих представників фауни не вивчені, які питання, що стосуються фауни, є спірними, неясними або недоопрацьованими. "Фауна України" є не тільки посібником для спеціалістів-зоологів, а й довідником для всіх біологів, які працюють в наукових, загальних учбових, медичних, сільськогосподарських та інших закладах, а також для всіх, хто цікавиться сучасними відомостями про нашу фауну.

Дод. точки доступу:
Підоплічко, І.Г.; Попов, Б.М.; (Редактор тома доктор біологічних наук, проф.)
15.

Рой, Моноронджон.
История индийской философии : греческая и индийская философии / М. Рой ; пер. с бенгал. яз. М. С. Андронов [и др.] ; авт. предисл. В. В. Бродов ; ред. Ф. Н. Грецкий. - Москва : Изд-во иностранной литературы, 1958. - 548 с. - Библиогр. в подстрочном примеч. - Б. ц.
Рубрики: Філософія індійська--Філософія давньогрецька--Наукові видання

Кл.слова: філософські твори -- философские произведения -- Индийская философия -- Греческая философия
Анотація: Историю древней индийской философии автор М. Рой рассматривает как историю борьбы и развития двух основных направлений - материализма и идеализма.Он показывает, что основные закономерности развития древней индийской философии и древней греческой философии сходны.

Дод. точки доступу:
Андронов, М. С. (пер. с бенгал. яз.); Колобков, И. С. (пер. с бенгал. яз.); Шестопалова, Г. Н. (пер. с бенгал. яз.); Исаенкова, А. Ф. (пер. с бенгал. яз.); Бродов, В. В. (авт. предисл.); Грецкий, Ф. Н. (ред.)
16.

Жованик, П. Н.
Активная профилактическая иммунизация животных против бруцеллеза : автореферат диссертации на соискание ученой степени кандидата ветеринарных наук / П.Н. Жованик ; Министерство сельского хозяйства СССР, Харьковский ветеринарный институт . - Харьков, 1959. - 25 с. - Библиогр.: с. 24-25 (12 найменувань) . - 300 экз.

Рубрики: Ветерінарія (загальні питання)
17.

Штунь, Ф. А.
Опыт оздоровления овец от основных паразитозов методом изолированного содержания ягнят на искусственных пастбищах (На примере пяти колхозов Макаровского района Киевской области) : автореферат диссертации на соискание ученой степени кандидата ветеринарных наук / Ф.А.Штунь; рук. работы Р.С. Чеботарев (науковий керівник) ; Украинская академия сельскохозяйственных наук. - Киев, 1960. - 28 с. - 200 экз.

Рубрики: Ветерінарія (загальні питання)

Дод. точки доступу:
Чеботарев, Р.С. (рук. работы.); (науковий керівник)
18.

Маркевич, О. П.
Питання еволюції організмів у світлі діалектичного матеріалізму : брошюра / О. П. Маркевич. - К. : [б. и.], 1960. - 16 с.
19.


Деякі питання фізіології травлення та обміну речовин у риб. - Київ : АН УРСР, 1962. - 117 с. - Б. ц.
20.


Питання стратиграфії, літології і тектоніки України / Тр. ін-ту геол. наук АН УРСР. - Київ : АН УРСР, 1962. - 152 с. - (Серія загальної геол. ; вип. 1). - Б. ц.
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського