Бази даних


Наукові реферативні огляди - результати пошуку


Архів наукових реферативних оглядів

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>NRO=Україна у європейському культурно-цивілізаційному просторі<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 52
Представлено документи з 1 до 20
...
1.
 Савельєв Є. В. Європейська інтеграція і маркетинг : наук. нариси / Є. В. Савельєв. – Тернопіль: Екон. думка, 2003.

Висвітлено теоретичні аспекти міжнародної економіки, зокрема, трансформаційні процеси інтеграції України в Європейський Союз. Охарактеризовано глобалізацію та регіоналізацію як економічну категорію. В контексті проблем розвитку зовнішньоекономічного співробітництва "Україна - Захід" розглянуто методологічні проблеми економічної допомоги, наведено план Маршалла - програму відновлення Європи після Другої світової війни. Висвітлено діяльність європейських студій та проблеми їх поширення в Україні.

Шифр НБУВ: ВС38362

Тема: Україна у європейському культурно-цивілізаційному просторі

2.
Веретейченко І. А. Європейська традиція в українському культурологічному просторі [Електронний ресурс] / І. А. Веретейченко // Вісн. Луган. нац. ун-ту імені Тараса Шевченка. Сер. Філологічні науки. – 2013. – № 22. – C. 25-36. - http://nbuv.gov.ua/j-pdf/vluf_2013_22_5.pdf . - Назва з екрана.


Тема: Україна у європейському культурно-цивілізаційному просторі

3.
Європейський простір : [сайт] [Електронний ресурс]. – Текст. дані – Б.м., Б.г. - http://eu.prostir.ua/. - Назва з екрана.


Тема: Україна у європейському культурно-цивілізаційному просторі

4.
Яковюк І. Європейський Союз і Україна: еволюція взаємовідносин [Електронний ресурс] / І. Яковюк // Вісн. Нац. акад. прав. наук України : зб. наук. праць. – Харків, 2009. – № 3. – C. 14–28. - http://nbuv.gov.ua/j-pdf/vapny_2009_3_2.pdf. - Назва з екрана.


Тема: Україна у європейському культурно-цивілізаційному просторі

5.
 Яковюк І. В. Європейський Союз і Україна: особливості взаємовідносин на сучасному етапі : наук. доп. / І. В. Яковюк, Т. М. Анакіна, О. Я. Трагнюк; Нац. акад. прав. наук України, НДІ держ. буд-ва та місц. самоврядування. – Харків: Оберіг, 2012. – 75 c.

Розглянуто проблеми теорії та практики адаптації законодавства України до законодавства ЄС. Показано, що однією з необхідних передумов успішної адаптації законодавства України є наповнення реальним змістом принципу верховенства права та надання надійних гарантій захисту прав людини. Розкрито особливості політики Східного партнерства в контексті європейської інтеграції України. Зазначено, що на даному етапі розвитку відносин з ЄС для реалізації зовнішньополітичних планів Україні варто належним чином скористатись потенціалом, закладеним у політиці Східного партнерства. Проаналізовано співробітництво України та ЄС в енергетичній сфері у форматі Східного партнерства, обгрунтовано доцільність і необхідність інтеграції енергетичної інфраструктури України та інших учасників Східного партнерства (плюс Туреччина) в енергетичний простір ЄС.

Шифр НБУВ: ВА763590

Тема: Україна у європейському культурно-цивілізаційному просторі

6.
 Копійка В. В. Європейський Союз: досвід розширення і Україна / В. В. Копійка. – Київ: Юрид. думка, 2005. – 445 c.

Висвітлено концептуально-теоретичні засади дослідження європейської інтеграції. Проаналізовано місце та роль феномену розширення в європейському інтеграційному процесі як самогенерувальну форму розвитку Європейського Союзу (ЄС), етапи та особливості розширення ЄС у 1960-1990 рр., основні передумови та значення розширення ЄС на cхід, а також взаємовідносини ЄС з Україною та Росією в контексті розширення 2004 р. Визначено основні тенденції та перспективи співробітництва Росії та ЄС.

Шифр НБУВ: ВА665934

Тема: Україна у європейському культурно-цивілізаційному просторі

7.
 Кармазіна М. С. Ідея державності в українській політичній думці (кінець XIX – початок ХХ століття) / М. С. Кармазіна; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. НАН України. – К., 1998. – 351 с.

У монографії на багатому документальному матеріалі простежується процес формування національної інтелектуальної еліти, висвітлюються особливості розвитку її державницького мислення в умовах панування “вшехпольської” та російської імперської і націоналістичної ідей. Аналізуються погляди на перспективи українського державотворення провідних представників нації, серед яких В. Антонович, Б. Грінченко, Д. Донців, М. Драгоманов, С. Рудницький та інші.

Шифр НБУВ: ВА584333

Тема: Україна у європейському культурно-цивілізаційному просторі

8.
Антонюк О. В. Інтеграція України в європейський освітній простір [Електронний ресурс] / О. В. Антонюк // Часопис Нац. муз. акад. України імені П.І. Чайковського. – 2009. – № 2. – C. 19-26. - http://knmau.com.ua/chasopys/03_NBUV/web/03_Antoniuk-O.pdf. - Назва з екрана.

Вступ України до Болонської співдружності передбачає вирішення цілого комплексу завдань, серед яких найважливішими є наступні: по-перше, завершити розробку та прийняття бази реформування українського освітнього простору в контексті положень Болонського процесу; по-друге, оптимізувати мережу навчальних закладів державної і комунальної форм власності з урахуванням регіональних і загальнодержавних потреб у фахівцях з вищою освітою; по-третє, узгодити національну систему кваліфікацій з європейською, прийнятою на Бергенській конференції 2005 року; по-четверте, виробити національну систему оцінювання якості вищої освіти; по-п’яте, узгодити та запровадити європейську систему трансферу і накопичення кредитів; по-шосте, створити систему навчання протягом усього життя.


Тема: Україна у європейському культурно-цивілізаційному просторі

9.
Пелагеша Н. Інтеграція України у європейський соціокультурний простір: стан та перспективи [Електронний ресурс] / Н. Пелагеша – Б.м., Б.г. - http://old.niss.gov.ua/Monitor/November09/01.htm. - Назва з екрана.

Поряд з економічною та політичною інтеграцією сьогодні у Європейському Союзі відбуваються процеси, спрямовані на створення європейського суспільства, а відтак і спільного європейського соціокультурного простору. Це означає, що поряд із співробітництвом у політичній, економічній, правовій та інституційній сферах пріоритетності набувають спільні європейські освітня, мовна, культурна, інформаційна, спортивна та інші політики неекономічного блоку. У аналітичній записці розглянуто зміст та цілі соціокультурної інтеграції на теренах ЄС та показано, що сучасна залученість України у європейський соціокультурний простір є недостатньою з огляду на євроінтеграційні перспективи держави. Запропоновано шляхи розширення співробітництва України з ЄС у гуманітарній сфері.


Тема: Україна у європейському культурно-цивілізаційному просторі
Розділ знань: Політика. Політичні науки   

10.
Дудник В. О. Інтеграція української культури у світовий культурний простір [Електронний ресурс] / В. О. Дудник // Часопис Нац. муз. акад. України імені П.І. Чайковського. – 2012. – № 4. – C. 10-18. - http://knmau.com.ua/chasopys/17_NBUV/docs/02_Doudnik.pdf. - Назва з екрана.

Розкрито сутність стратегічних пріоритетів держави, пов’язаних із розширенням участі України в європейському та світовому культурному співробітництві, з інтеграцією української культури в світовий культурний простір. Розглянуто перспективні напрями такої інтеграції України шляхом розширення договірної практики, розвитку міжнародного культурного співробітництва, зв’язків із закордонними українцями та країнами їх проживання.


Тема: Україна у європейському культурно-цивілізаційному просторі

11.
 Сабельникова Т. М. Історія української культури : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Т. М. Сабельникова, Р. М. Морозов; Донец. юрид. ін-т. – Донецьк : ДЮІ: Кальміус, 2011. – 202 с.

Висвітлено ключові питання теорії культури й історії культури України. Національну культуру розглянуто як унікальне явище у контексті європейсько- азіатського культурного простору, як цілісний організм, що поєднує глибину історичної пам’яті з динамізмом XX ст. Увагу приділено трипільській культурі, культурі скіфів і сарматів, грецьких античних міст-колоній Північного Причорномор’я. Розкрито особливості культури Київської Русі. Надано відомості про культурно-просвітницьку діяльність української інтелігенції на межі XIX-XX ст., українське культурне піднесення 1920-х рр., умови розвитку української культури у роки Другої світової війни та повоєнного періоду. Розкрито характерні ознаки сучасної вітчизняної культури.

Шифр НБУВ: ВА748862

Тема: Україна у європейському культурно-цивілізаційному просторі
Розділ знань: Історія. Історичні науки   

12.
Актуальні проблеми європейської інтеграції та євроатлантичного співробітництва України : матеріали 11 регіон. наук.-практ. конф., 15 трав. 2014 р. [Електронний ресурс] / ред. : Л. Л. Прокопенко. – Дніпропетровськ: ДРІДУ НАДУ, 2014. – 292 c. - http://dridu.dp.ua/konf/konf_dridu/2014_05_15_mater_pei.pdf. - Назва з екрана.

Розміщено матеріали доповідей учасників щорічної регіональної науково-практичної конференції "Актуальні проблеми європейської інтеграції та євроатлантичного співробітництва України" щодо проблем та перспектив процесу приєднання України до Європейського Союзу та співробітництва з НАТО.


Тема: Україна у європейському культурно-цивілізаційному просторі

13.
 Актуальні проблеми європейської інтеграції та євроатлантичного співробітництва України : матеріали 9 регіон. наук.-практ. конф., 17 трав. 2012 р. / ред. : Л. Прокопенко; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Дніпропетр. регіон. ін-т держ. управління. – Дніпропетровськ: ДРІДУ НАДУ, 2012. – 339 c.

Окреслено євроінтеграційні перспективи України, наведено аргументи проти європейської інтеграції у контексті теоретико-методологічного виміру. Розкрито методологічні засади адміністративно-правового регулювання державно-управлінської діяльності в контексті європейського інтеграційного процесу. Розглянуто проблеми формування української національної ідентичності на шляху до ЄС. Висвітлено досвід європейських країн щодо державного регулювання трансферу технологій. Проаналізовано трансформацію комунікативних обмінів між владою та громадянським суспільством у контексті інтеграції України у європейський інформаційний простір. Увагу приділено досвіду трансформації територіальної організації влади в країнах ЄС (Франції, Польщі, Латвії, Естонії) та шляхам його адаптації в Україні. Акцентовано на особливостях управління та державної служби в країнах ЄС, проаналізовано організаційно-правове забезпечення модернізації державного управління на регіональному рівні в контексті європейського досвіду. Розкрито роль міжнародних конвенцій у формуванні державного управління сферою збереження історико-культурної спадщини. Здійснено грунтовний аналіз проблем адаптації національного законодавства України до правової системи ЄС, наголошено на значенні співпраці держави та неурядових організацій у їх вирішенні. Окреслено проблеми та перспективи співробітництва Україна - НАТО.

Шифр НБУВ: ВА758085

Тема: Україна у європейському культурно-цивілізаційному просторі

14.
 Актуальні проблеми реалізації плану дій Україна - ЄС : зб. ст. за підсумками наук.-практ. конф. / ред. : В. М. Кривцова, Д. В. Ягунов; Одес. нац. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Каф. європ. інтегр. – Одеса: Фенікс, 2007. – 314 c.

Наведено результати аналізу виконання плану дій Україна - Європейський Союз в Одеському регіоні. Проаналізовано російські "енергетичні війни" як чинник активізації європейської інтеграції пострадянських країн. Розглянуто особливості формування та реалізації євроінтеграційної політики національної держави в контексті наднаціоналізму. Висвітлено питання співробітництва України з Європейським Союзом у стриманні організованої злочинності. Охарактеризовано сучасний стан європейської інтеграції в сфері кримінальної юстиції, розкрито перспективи функціонування наднаціональних органів. Розглянуто деякі аспекти діяльності Європейського Союзу в сфері протидії відмиванню коштів, одержаних злочинним шляхом. Досліджено процес адаптації норм міжнародного права в національне законодавство України. Визначено тенденції розвитку інноваційної політики Європейського союзу. Проаналізовано діяльність єврорегіонів як суб'єктів впровадження транскордонного співробітництва. Показано вплив глобалізації на європейські інтеграційні процеси. Розкрито роль неурядових непідприємницьких організацій у становленні соціальної держави.

Шифр НБУВ: В690388

Тема: Україна у європейському культурно-цивілізаційному просторі

15.
Болонський процес: стан, проблеми, шляхи реалізації [Електронний ресурс] – Б.м., Б.г. - http://euroosvita.osp-ua.info/. - Назва з екрана.


Тема: Україна у європейському культурно-цивілізаційному просторі

16.
Макаруха З. Відносини Україна – Європейський Союз: від партнерства – до асоціації та економічної інтеграції [Електронний ресурс] / З. Макаруха // Європ. право. – 2012. – № 2/4. – C. 158-165. - http://nbuv.gov.ua/j-pdf/evrpr_2012_2-4_16.pdf. - Назва з екрана.


Тема: Україна у європейському культурно-цивілізаційному просторі

17.
Войтенко Ю. Взаємовідносини України з Європейським Союзом: історичні нариси [Електронний ресурс] / Ю. Войтенко // Гуманіт. вісн. Держ. вищ. навч. закл. “Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т імені Г.С. Сковороди”. Сер. Педагогіка. Психологія. Філософія. – Переяслав-Хмельницький, 2013. – Вып. 28, т. 2. – С. 482–487. - http://nbuv.gov.ua/j-pdf/gvpdpu2013_28_2_89.pdf. - Назва з екрана.


Тема: Україна у європейському культурно-цивілізаційному просторі
Розділ знань: Політика. Політичні науки   

18.
 Видатні діячі українського національного відродження (XIX-XX ст.): біографічний довідник : навч. посіб. для студ. ун-ту спец. "Історія" / упоряд. Т. Ю. Анпілогова; Державний заклад "Луганський національний ун-т ім. Тараса Шевченка". – Луганськ : ДЗ"ЛНУ ім.Т.Шевченка", 2008. – 243 с.

Навчальний посібник містить біографічні відомості про видатних громадських, політичних і державних діячів, науковців, митців і письменників – діячів різних етапів українського національного відродження XIX і XX ст.

Шифр НБУВ: ВА711981

Тема: Україна у європейському культурно-цивілізаційному просторі
Розділ знань: Історія. Історичні науки   

19.
 Видатні постаті в історії України ХХ ст.: короткі біогр. нариси / В. І. Гусєв, О. В. Даниленко, Л. В. Іваницька [та ін.]. – К. : Вища шк., 2011. – 391 с.

Вміщено короткі біографічні відомості про видатних громадських діячів, визначних учених, висвітлено роль і місце кожної особи в історичному розвитку України минулого століття.

Шифр НБУВ: АО269621

Тема: Україна у європейському культурно-цивілізаційному просторі
Розділ знань: Історія. Історичні науки   

20.
 Басараб М. М. Громадські організації Закарпаття в боротьбі за державність України (кінець 80-х - початок 90-х років ХХ століття) / М. Басараб, М. Токар ; НДІ політ. регіоналістики, ДВНЗ "Ужгород. нац. ун-т". – Ужгород: Карпати, 2009. – 336 c. – (Studia Regionalistica). – ISBN 978-966-671-224-3.

У монографії ужгородських дослідників аналізується процес утворення та діяльності перших громадських організацій Закарпаття новітньої доби боротьби за державну незалежність України. Авторами здійснено аналіз формування суспільно-політичного масового руху, творення громадсько-політичних, культурно-просвітних, патріотичних організацій, товариств, об’єднань. Досліджено умови їхнього функціонування, проблеми структурної розбудови, аспекти співпраці. Показано причини протистояння з комуно-партійними владними інститутами. Визначено внесок закарпатців у процес розбудови Української державності.

Шифр НБУВ: ВА744681

Тема: Україна у європейському культурно-цивілізаційному просторі
Розділ знань: Політика. Політичні науки   

...
 
Відділ технологій дистанційного обслуговування
Відділ програмно-технологічного забезпечення комп’ютерних мереж

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського