Бази даних


Наукові реферативні огляди - результати пошуку


Архів наукових реферативних оглядів

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>NRO=Інвалідність в Україні (правовий, освітній, соціальний аспекти)<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 99
Представлено документи з 1 до 20
...
1.
 Єжова Т. Є. Законодавче забезпечення професійної реабілітації інвалідів по слуху в Україні (історичний аспект) / Т. Є. Єжова // Педагогіка і психологія. – 2005. – № 3. – C. 142-148 (Шифр Ж14642).

Проаналізовано основні законодавчі документи, що стосуються професійної освіти та працевлаштування інвалідів по слуху та прийняті в України впродовж XX - початку XXI ст.


Тема: Інвалідність в Україні (правовий, освітній, соціальний аспекти)

2.
 Іванова І. Б. Соціальна робота з людьми з особливими потребами : навч. посіб. / І. Б. Іванова. – Київ: Задруга, 2011. – 412 c.

Висвітлено теоретичні, правові, психологічні, педагогічні та професійні засади соціальної роботи (СР) з людьми з особливими потребами. Розкрито зміст і сутність процесу інвалідизації. Охарактеризовано діяльність державних органів влади, міжнародних і громадських організацій щодо забезпечення ефективної СР з інвалідами. Описано моделі СР з даною категорією людей. Показано особливості індивідуальної, групової, колективної та масової форм СР з людьми з особливими потребами. Подано інформацію про історію створення, структуру й основні напрями діяльності Українського товариства сліпих, Всеукраїнського громадського соціально-політичного об’єднання “Національна асамблея інвалідів України”, Благодійного фонду розвитку комп’ютерних технологій для інвалідів “АІК”, Білоцерківського міського товариства дітей-інвалідів і їх батьків “Аюрведа”. Обгрунтовано інтеграційний підхід до СР, що базується на інтеграції знань з різних галузей науки та практичної діяльності з метою об’єднання, мобілізації можливостей соціального середовища та включення особистості до важливих для неї та її сім’ї сфер життєдіяльності.

Шифр НБУВ: ВА750688

Тема: Інвалідність в Україні (правовий, освітній, соціальний аспекти)

3.
 Іванова І. Б. Соціально-психологічні проблеми дітей-інвалідів / І. Б. Іванова; Укр. ін-т соц. досліджень. – Київ: Логос, 2000. – 85 c.

Висвітлено соціальні, соціально-психологічні та економічні умови утримання та виховання дітей інвалідів і дітей з вадами психофізичного розвитку в сім’ї періоду демократизації суспільства та переходу до ринкових відносин. На основі теоретичного осмислення результатів опитування батьків проаналізовано соціально-психологічний стан сім’ї, шляхи адаптації батьків до нової життєвої ситуації, вітчизняний і закордонний досвід реалізації політики соціальної підтримки сімей, що виховують дітей з особливими потребами.

Шифр НБУВ: ВС34376

Тема: Інвалідність в Україні (правовий, освітній, соціальний аспекти)

4.
 Інклюзивне навчання осіб з інвалідністю у системі вищої освіти України / [Г. В. Давиденко, О. І. Дмітрієва, Д. І. Говор та ін.]; Вінниц. соц.-екон. ін-т Відкритого міжнар. ун-ту розвитку людини "Україна". – Вінниця: Нілан, 2015. – 138 c.

Обгрунтовано засадничі принципи інклюзивного навчання. Проаналізовано підходи до визначення основних понять інклюзивної освітньої парадигми. Розкрито психолого-педагогічні основи інклюзивного навчання осіб з інвалідністю. Визначено роль педагогічного оцінювання в соціальній і психологічній адаптації учнів з інвалідністю до інклюзивного навчання. Досліджено технології інклюзивного навчання осіб з інвалідністю за умов ВНЗ. Вивчено особливості впровадження інноваційних форм інклюзивного навчання у фахову підготовку. Вивчено теоретико-методологічні аспекти викладання дисциплін у студентів з порушенням слуху.

Шифр НБУВ: ВА794286

Тема: Інвалідність в Україні (правовий, освітній, соціальний аспекти)

5.
 Іпатов А. В. Інвалідність як інтегрований показник стану здоров'я населення України / А. В. Іпатов, О. В. Сергієні, Т. Г. Войтчак; Укр. держ. НДІ мед.-соц. проблем інвалідності. – Дніпропетровськ: Пороги, 2002. – 342 c.

У монографії вперше викладена динаміка методологічних підходів до визначення інвалідності, відображені етапи розвитку її понятійного апарату – від зниження або втрати працездатності в результаті захворювання, травми або дефекту розвитку, до оцінки функціональних порушень, що відбулися в організмі хворого внаслідок захворювання, травми або дефекту розвитку, що призвели до зниження життєдіяльності та соціальної дезадаптації індивіда. Наведені основи статистики інвалідності та результати її багаторічного моніторингу в Україні, що є інформаційною базою для інтегрованої оцінки стану здоров’я населення, прийняття управлінських рішень, розробки соціальної політики держави та регіонів у відношенні до інвалідів. Відображені стани, тенденції, медико-соціальні проблеми інвалідності населення України в розрізі адміністративних територій, нозологічних і соціальних причин інвалідності, окремих контингентів населення, що визначені як базові для розробки профілактичних і реабілітаційних заходів.

Шифр НБУВ: ВА637022

Тема: Інвалідність в Україні (правовий, освітній, соціальний аспекти)

6.
 Іпатов А. В. Інформаційні технології оцінки перебігу інвалідності в Україні / А. В. Іпатов, І. В. Дроздова, І. Я. Ханюкова // Укр. терапевт. журнал. – 2011. – № 3. – C. 57-66 (Шифр Ж22945).

Оцінена динаміка показників первинної інвалідності дорослого та дієздатного населення України за 2000-2009 рр. як загалом по Україні, так і за адміністративними територіями; за основними класами та формами захворювань. Для розробки інформаційної технології оцінки інвалідності в Україні використовувалися методи математичної статистики: первинний статистичний і регресійний аналізи. Показники інвалідності протягом 10 років представлені у вигляді годинникових рядів за допомогою системи годинникових параметрів і спостереження; побудовані моделі лінійних трендів, перевірені їхні адекватність і значущість, визначений прогноз. Створення удосконалених методів аналізу та прогнозу дає можливість виокремити регіони, в яких насамперед необхідно вивчити причини та проблеми росту інвалідності; виокремити основну патологію, що до неї призводить; розробити цілеспрямовані заходи з попередження її зростання.


Тема: Інвалідність в Україні (правовий, освітній, соціальний аспекти)

7.
 Іпатов А. В. Державне регулювання медико-соціальних проблем інвалідів: зарубіжний досвід для України / А. В. Іпатов // Держава та регіони. Сер. Держ. управління. – 2010. – № 2. – C. 24-31 (Шифр Ж23244/Держав.упр.).

Висвітлено досвід державного регулювання медико-соціальних проблем інвалідів у зарубіжних країнах; проаналізовано основні механізми вдосконалення державно-управлінської діяльності з організації медичної та соціальної реабілітації інвалідів в Україні.


Тема: Інвалідність в Україні (правовий, освітній, соціальний аспекти)

8.
 Іпатов А. В. Медико-соціальна експертиза в системі державного управління професійною реабілітацією інвалідів в Україні : автореф. дис... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 [Електронний ресурс] / Іпатов Анатолій Володимирович; Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. – Дніпропетровськ, 2011. – 20 c. - http://www.irbis-nbuv.gov.ua/cgi-bin/irbis_nbuv/cgiirbis_64.exe?C21COM=2&I21DBN=ARD&P21DBN=ARD&IMAGE_FILE_DOWNLOAD=1&Z21ID=&Image_file_name=DOC/2011/11IAVIVU.zip. - Назва з екрана.

Досліджено концептуальні засади державного управління системою медико-соціальної експертизи та реабілітації в Україні в контексті організаційно-правових основ. Визначено цілі, функції, принципи та зміст державного управління системою медико-соціальної експертизи (МСЕ) та реабілітації в Україні як структурного елемента соціальної політики держави у формуванні трудових ресурсів держави. Розкрито сутність основних історичних етапів становлення МСЕ та реабілітації, систематизовано світові моделі державного управління цією службою в процесі їхнього історичного розвитку. Визначено суб’єктивну роль МСЕ в системі формування трудових ресурсів держави. Запропоновано класифікацію громадського руху інвалідів в Україні. Розроблено модель державного управління професійною реабілітацією інвалідів в Україні та систематизовано вимоги до підвищення ефективності діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування з питань професійної реабілітації осіб з обмеженими можливостями. Запропоновано шляхи удосконалення професіоналізму та компетентності працівників Державної служби зайнятості з питань професійної реабілітації інвалідів.

Шифр НБУВ: РА378301

Тема: Інвалідність в Україні (правовий, освітній, соціальний аспекти)

9.
 Абрамов В. В. Спортивно-оздоровчий туризм для інвалідів як новий вид адаптаційного спорту в країні / В. В. Абрамов, М. В. Бублій // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. – 2006. – № 8. – C. 5-7 (Шифр Ж69411).

Розглянуто сучасний стан фізкультурно-спортивного руху інвалідів в Україні, його вплив на формування "спортивно-оздоровчого туризму для інвалідів". Запропоновано заходи щодо впровадження, розвитку та популяризації даного виду туризму в державі.


Тема: Інвалідність в Україні (правовий, освітній, соціальний аспекти)

10.
 Авраменко М. Л. Концептуальні основи побудови математичної моделі методології комплексного оцінювання ефективності професійної реабілітації інвалідів / М. Л. Авраменко, О. В. Бабак, Д. А. Кузнєцов // Укр. мед. часопис. – 2006. – № 3. – C. 138-140 (Шифр Ж15767).

Запропоновано концептуальні основи побудови математичної моделі методології комплексного оцінювання ефективності професійної реабілітації інвалідів. Непараметричні показники медичного супроводу професійного навчання інвалідів за умов центрів професійної реабілітації інвалідів (ПРІ) повною мірою можуть бути проаналізовані та можна виявити їхній вплив на ефективність ПРІ. Доведено, що оцінювання ПРІ є інтегрованим показником, в якому містяться регресивні моделі взаємозв’язків між числовими характеристиками інтелектуальної системи класифікації об’єктів.


Тема: Інвалідність в Україні (правовий, освітній, соціальний аспекти)

11.
 Білик І. Державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам / І. Білик // Право України. – 2006. – № 4. – C. 40-43 (Шифр Ж27747).


Тема: Інвалідність в Україні (правовий, освітній, соціальний аспекти)

12.
 Биба Н. М. Правове регулювання трудових відносин з інвалідами : автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.05 [Електронний ресурс] / Биба Наталія Миколаївна; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". – Харків, 2011. – 19 c. - http://www.irbis-nbuv.gov.ua/cgi-bin/irbis_nbuv/cgiirbis_64.exe?C21COM=2&I21DBN=ARD&P21DBN=ARD&IMAGE_FILE_DOWNLOAD=1&Z21ID=&Image_file_name=DOC/2011/11BNMVZI.zip. - Назва з екрана.

Висвітлено нові ідеї та сучасні міжнародні та зарубіжні тенденції розвитку правової регламентації дослідженого питання. Вперше інвалід розглянутий як суб’єкт соціального оточення з усім комплексом як сприятливих чинників, так і бар’єрів і перешкод. Встановлено, що обов’язок роботодавця з забезпечення трудових прав інвалідів має триваючий характер і не припиняє своєї дії після укладення трудового договору. Обгрунтовано необхідність розробки спеціальної глави проекту Трудового кодексу України, яка б регулювала працю інвалідів. Висловлено міркування стосовно доцільності впровадження в національну політику фінансово-економічних важелів заохочення роботодавців до працевлаштування інвалідів.

Шифр НБУВ: РА381720

Тема: Інвалідність в Україні (правовий, освітній, соціальний аспекти)

13.
 Богданов С. Соціальний захист інвалідів. Український та польський досвід / С. Богданов; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України, Центр дослідж. адмін. реформи. – Київ: Вид-во Соломії Павличко "Основи", 2002. – 93 c. – (Акт. проблеми держ. політики).

Висвітлює становище інвалідів в Україні та Польщі з погляду законодавчого забезпечення їхнього соціального захисту та практичного стану речей у цій справі. Зокрема, розглянуто еволюцію поглядів на проблему інвалідності та шляхи її вирішення; визначено статус інваліда як людини з особливими потребами; подано опис основних міжнародних документів про права інвалідів і соціальні стандарти. Приділено увагу таким проблемам реалізації соціальної політики щодо інвалідів в Україні та Польщі, як їхнє пенсійне забезпечення, охорона здоров'я та реабілітація, доступ до освіти, сприяння зайнятості, безперешкодне пересування та доступ до об'єктів соціальної інфраструктури. Докладно охарактеризовано процес створення нової системи охорони здоров'я в сучасній Польщі. Видання сприятиме усвідомленню проблем інвалідів в українському суспільстві та пошуку шляхів їх вирішення.

Шифр НБУВ: ВА633445

Тема: Інвалідність в Україні (правовий, освітній, соціальний аспекти)

14.
 Божко Я. О. Державна політика сприяння розвитку різних форм самозайнятості інвалідів в Україні / Я. О. Божко // Держава та регіони. Сер. Держ. управління. – 2010. – № 1. – C. 181-186 (Шифр Ж23244/Держав.упр.).

Проаналізовано державну політику сприяння самозайнятості людей з обмеженими можливостями в Україні. Досліджено законодавче забезпечення, основні механізми такої політики та її ефективність. Наведено дані соціологічного опитування молодих інвалідів на тему їхньої самозайнятості. Розглянуто державну підтримку економічної діяльності громадських організацій інвалідів.


Тема: Інвалідність в Україні (правовий, освітній, соціальний аспекти)

15.
 Божко Я. О. Шляхи вдосконалення механізмів державного регулювання зайнятості інвалідів в Україні / Я. О. Божко // Держава та регіони. Сер. Держ. управління. – 2010. – № 4. – C. 148-152 (Шифр Ж23244/Держав.упр.).

Розглянуто шляхи вдосконалення механізмів державного регулювання зайнятості інвалідів в Україні. Визначено основні причини низького рівня зайнятості осіб з особливими потребами та обгрунтовано перспективні напрями вдосконалення державного регулювання зайнятості інвалідів в Україні.


Тема: Інвалідність в Україні (правовий, освітній, соціальний аспекти)

16.
 Бондарчук Е. Направления совершенствования нормативно-правовой базы для обеспечения занятости инвалидов / Е. Бондарчук // Экономика Украины. – 2003. – № 11. – C. 69-73 (Шифр Ж28369).

Запропоновано основні напрямки вдосконалення механізму створення робочих місць для забезпечення зайнятості інвалідів, що включають: економічне та законодавче підгрунтя, організаційно-управлінську структуру, державні програми та стандарти, фінансово-податкові важелі впливу на суб’єктів господарювання.


Тема: Інвалідність в Україні (правовий, освітній, соціальний аспекти)

17.
 Бондарчук К. Сприяння зайнятості інвалідів / К. Бондарчук // Економіка України. – 2002. – № 9. – C. 37-44 (Шифр Ж28099).

Висвітлено основні чинники забезпечення зайнятості інвалідів в Україні: створення ефективної системи професійної реабілітації та зайнятості інвалідів; запровадження ефективного економічно-фінансового механізму заохочення працедавців до найму на роботу інвалідів; налагодження взаємоузгодженої, плідної співпраці органів виконавчої влади, служби зайнятості населення, громадських організацій інвалідів з працедавцями, їх об’єднаннями; вдосконалення статистичної звітності й інформаційно-довідкової системи.


Тема: Інвалідність в Україні (правовий, освітній, соціальний аспекти)

18.
 Бріскін Ю. А. Спорт інвалідів : підручник / Ю. А. Бріскін. – Київ: Олімп. літ., 2006. – 264 c.

Висвітлено проблеми спорту інвалідів як складової міжнародного олімпійського руху. Розглянуто історію виникнення й основні періоди розвитку Паралімпійських, Дефлімпійських і Всесвітніх ігор Спеціальних Олімпіад. Наведено класифікацію спортсменів, програми й особливості проведення змагань інвалідів. Представлено відомості щодо розвитку такого спорту в Україні.

Шифр НБУВ: ВА676345

Тема: Інвалідність в Україні (правовий, освітній, соціальний аспекти)

19.
 Булик І. Л. Адміністративно-правове забезпечення права на освіту та фахову підготовку інвалідів : автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Булик Ірина Леонтіївна; Нац. акад. внутр. справ. – Київ, 2014. – 18 c.

Комплексно та системно досліджено питання адміністративно-правового забезпечення права на освіту та фахову підготовку інвалідів. Розкрито питання, що стосуються забезпечення відповідного права громадян України. Визначено правовий статус інвалідів як спеціальних суб'єктів права на освіту та фахову підготовку. Проаналізовано різні види освіти та фахової підготовки, що одержують інваліди. Здійснено аналіз національного законодавства, яким урегульована сфера адміністративно-правового забезпечення права на освіту та фахову підготовку інвалідів. З'ясовано зміст та особливості діяльності структурних формувань, що є суб'єктами забезпечення права на освіту та фахову підготовку інвалідів. Досліджено взаємодію державних органів влади між собою, з органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями.

Шифр НБУВ: РА407967

Тема: Інвалідність в Україні (правовий, освітній, соціальний аспекти)

20.
 Вегера С. А. Про становище інвалідів в Україні та пріоритетні напрями їх соціального захисту / С. А. Вегера. – Київ: Соцінформ, 1999. – 124 c.

У брошурі висвітлюється досвід роботи Міністерства праці та соціальної політики України, органів соціального захисту з реалізації законодавчих актів, Указів Президента України, постанов Уряду, інших нормативних документів щодо соціального захисту інвалідів, людей похилого віку. На основі аналізу сучасного стану життя інвалідів зроблені висновки та рекомендації стосовно формування пріоритетних напрямків соціальної політики відносно цих категорій населення.

Шифр НБУВ: ВА595827

Тема: Інвалідність в Україні (правовий, освітній, соціальний аспекти)

...
 
Відділ технологій дистанційного обслуговування
Відділ програмно-технологічного забезпечення комп’ютерних мереж

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського