Бази даних


Наукові реферативні огляди - результати пошуку


Архів наукових реферативних оглядів

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>NRO=Демографічне старіння в Україні на фоні загальносвітової тенденції прискореного старіння населення<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 104
Представлено документи з 1 до 20
...
1.
 Корчун В. С. Демографічні аспекти економічного розвитку сучасної цивілізації / В. С. Корчун // Наук. вісн. Волин. нац. ун-ту ім. Лесі Українки : Сер. Міжнар. відносини. – 2012. – № 20. – С.17-20 (Шифр Ж69212).

Розглянуто вплив демографічних процесів на економічний розвиток сучасної цивілізації. Підкреслено, що демографічні процеси мають прямий вплив на розвиток економіки й суспільства загалом. Показано, що для багатьох країн світу характерні процеси старіння населення. Однією з важливих проблем у азійських країнах є штучне порушення природних пропорцій між народженням хлопчиків і дівчаток, що дістало назву "гендерцид" і має серйозні наслідки для розвитку соціальних процесів. Розглянуто поширення міжнародних шлюбів їх та зв'язок із міграцією населення.


Тема: Демографічне старіння в Україні на фоні загальносвітової тенденції прискореного старіння населення

2.
 Ліфарєва Н. В. Старість як соціальна проблема [Електронний ресурс] / Н. В. Ліфарєва // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка : Сер. Пед. науки. – Луганськ, 2012. – № 4, ч. 1. – С.260-267. - http://www.nbuv.gov.ua/old_jrn/Soc_Gum/Vlush/Ped/2012_4_1/36.pdf. - Назва з екрана.

Розглянуто проблему демографічного старіння суспільства. Наведено аналіз літератури щодо визначення віку, коли людину можна вважати людиною похилого віку. Визначено основні ресурси соціальної роботи з людьми похилого віку у культурно-дозвіллєвій сфері на прикладі діяльності Університету третього віку.

Шифр НБУВ: Ж69372

Тема: Демографічне старіння в Україні на фоні загальносвітової тенденції прискореного старіння населення

3.
 Фойгт Н. А. Тривалість життя в похилому віці: Еволюція, сучасність, перспективи / Н. А. Фойгт; Ін-т економіки НАН України. – Київ, 2002. – 299 c.

Розглянуто закономірності, що впливають на тривалість життя в похилому віці. Висвітлено біологічні аспекти старіння та чинники формування індивідуальної тривалості життя людини. Запропоновано гіпотезу визначного впливу гетерогенності населення на тривалість життя в похилому віці. Розглянуто динамічні тенденції та перспективи тривалості життя в Україні. Проаналізовано структурні особливості смертності та тривалості життя, а також чинники, які впливають на дані процеси, зокрема статеві, етнічні, соціальні. З'ясовано роль галузевої та професійної структури зайнятості населення в формуванні регіональних відмінностей тривалості життя. Охарактеризовано основні напрями демографічної політики щодо життєзбереження населення похилого віку.

Шифр НБУВ: ВА661954

Тема: Демографічне старіння в Україні на фоні загальносвітової тенденції прискореного старіння населення

4.
 Населення України. Народжуваність в Україні у контексті суспільно-трансформаційних процесів / Е. М. Лібанова, С. Ю. Аксьонова, В. Г. Бялковська [та ін.]; Ін-т демографії та соц. дослідж. НАН України. – Київ: АДЕФ-Україна, 2008. – 288 c.

Викладено результати комплексного демоекономічного дослідження проблем народжуваності в сучасній Україні. Висвітлено теоретико-методологічні питання дослідження дітородної активності населення, довготривалі й новітні тенденції народжуваності, трансформації та моделі за різними структурними параметрами. Розглянуто соціально-економічні чинники змін у рівні та структурах народжуваності, медико-демографічні детермінанти народжуваності: роль шлюбно-сімейних процесів і структур у перебігу цього процесу, вплив на народжуваність стану репродуктивного здоров'я населення. Встановлено взаємозв'язки народжуваності в системі відтворення населення, вплив її динаміки на формування депопуляційних тенденцій і старіння населення в Україні.

Шифр НБУВ: ВА714983

Тема: Демографічне старіння в Україні на фоні загальносвітової тенденції прискореного старіння населення

5.
 Фойгт Н. А. Шляхи підвищення тривалості життя для населення похилого віку в Україні : автореф. дис... канд. екон. наук : 08.09.01 [Електронний ресурс] / Фойгт Наталія Антонівна; НАН України. Ін-т економіки. – Київ, 2002. – 20 c. - http://www.irbis-nbuv.gov.ua/cgi-bin/irbis_nbuv/cgiirbis_64.exe?C21COM=2&I21DBN=ARD&P21DBN=ARD&Z21ID=&Image_file_name=DOC/2002/02fnapvu.zip&IMAGE_FILE_DOWNLOAD=1. - Назва з екрана.

Проведено детальний ситуаційний аналіз смертності та тривалості життя населення старших вікових груп у динамічному, структурному та просторовому аспектах. Встановлено, що чинниками доживання населення до похилого віку є умови і характер поточної та минулої праці, відмінності в часі настання генеративного старіння чоловіків і жінок, селективний ефект міграції молоді з сільської місцевості до міських поселень. Виявлено вплив професійно-галузевої, соціальної, освітньої та сімейної структури на регіональні особливості тривалості життя старшого контингенту населення. Запропоновано концептуальну схему суспільної системи життєзбереження населення похилого віку.

Шифр НБУВ: РА320023

Тема: Демографічне старіння в Україні на фоні загальносвітової тенденції прискореного старіння населення

6.
Дангата Й. Вплив автономії пацієнта на проблему старіння населення в Європі / Й. Дангата // Мед. право. – 2013. – № 2. – C. 52-62 (Шифр Ж100038).

Проаналізовано особливості реалізації принципу автономії пацієнта в руслі сучасних демографічних тенденцій в Європі загалом і в правовій системі Великої Британії зокрема. Виокремлено й охарактеризовано основні наслідки європейських демографічних тенденцій у контексті старіння населення та зменшення чисельності працездатних осіб. Досліджено особливості впливу принципу автономії пацієнта на розвиток і впровадження у сфері біоетики інтелектуальних інновацій, покликаних поліпшити якість надання медичних послуг. Сформульовано рекомендації щодо усунення недоліків упровадження принципу автономії пацієнта в аспекті старіння населення Європи. Охарактеризовано заходи, яких вживають держави з метою удосконалення реалізації принципу автономії населення в контексті проблеми старіння населення. Запропоновано низку дискусійних питань, обговорення яких допоможе з’ясувати роль і місце принципу автономії пацієнта в системах охорони здоров’я і соціального обслуговування.


Тема: Демографічне старіння в Україні на фоні загальносвітової тенденції прискореного старіння населення

7.
 Населення України: Імперативи демографічного старіння [Електронний ресурс] / С. Ю. Аксьонова, Б. О. Крімер, І. О. Курило [та ін.]; НАН України, Ін-т демографії та соц. дослідж. ім. М.В. Птухи, Фонд ООН в галузі народонаселення. – Київ: Адеф-Україна, 2014. – 285 c. - http://www.idss.org.ua/monografii/2014_Naselennya.pdf. - Назва з екрана.

Монографія присвячена висвітленню низки актуальних питань, що стосуються глобального процесу демографічного старіння: еволюції уявлень про феномен старіння, новітніх особливостей перебігу цього процесу та його перспектив, специфіки способу життя та соціально-економічного становища літніх осіб, викликів для соціального й економічного розвитку, що їх зумовлює демографічне старіння. У книзі представлено результати дослідження стану здоров’я, соціально-економічного становища та якості життя літніх осіб в Україні, реалізації їх трудового потенціалу, проблем міжпоколінної взаємодії та соціальної інтеграції літніх тощо. Видання містить результати вивчення й узагальнення вітчизняного та зарубіжного досвіду політики, спрямованої на адаптацію суспільства до умов старіння населення. Дано оцінку стану виконання Україною зобов’язань міжнародних програмних документів у царині старіння населення. У монографії викладено також низку рекомендацій щодо вдосконалення і розвитку державної політики стосовно літніх осіб в Україні.

Шифр НБУВ: ВА788689

Тема: Демографічне старіння в Україні на фоні загальносвітової тенденції прискореного старіння населення

8.
 Крентовська О. Проблеми збереження і розвитку людського потенціалу в умовах старіння населення України [Електронний ресурс] / О. Крентовська // Вісн. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. – 2009. – № 4. – C. 238-246. - http://nbuv.gov.ua/j-pdf/Vnadu_2009_4_31.pdf. - Назва з екрана.

Обґрунтовується необхідність оцінки та аналізу людського потенціалу старшого покоління населення України. Характеризуються зв'язок і вплив старіння населення на забезпечення стійкості людського розвитку, визначаються основні напрями державної політики щодо розвитку людського потенціалу в умовах старіння населення України.


Тема: Демографічне старіння в Україні на фоні загальносвітової тенденції прискореного старіння населення

9.
 Гудзеляк І. Старіння населення України [Електронний ресурс] / І. Гудзеляк, У. Стефаник // Часопис соц.-екон. географії : міжрегіон. зб. наук. праць. – Харків, 2014. – Вип. 16. – C. 89-94. - http://nbuv.gov.ua/j-pdf/Chseg_2014_16_15.pdf. - Назва з екрана.

У статті висвітлено тенденції демографічного старіння населення України за останні 50 років. Здійснено порівняння з деякими європейськими країнами. Показано географічні відмінності рівня демографічної старості в розрізі областей. Відображено статеві особливості постаріння та за типом поселень. Оцінку здійснено також за індексом старіння міського та сільського населення, коефіцієнтом довголіття. Проаналізовано просторові аспекти коефіцієнта підтримки батьків. Вказано на головні проблеми, які виникають у зв'язку з процесом демографічного старіння населення України.


Тема: Демографічне старіння в Україні на фоні загальносвітової тенденції прискореного старіння населення

10.
 Засипка Л. Г. Динаміка старіння сільського населення Одеської області: еколого-гігієнічні детермінанти [Електронний ресурс] / Л. Г. Засипка // Вісн. проблем біології і медицини. – 2010. – Вип. 1. – C. 77-81. - http://nbuv.gov.ua/j-pdf/Vpbm_2010_1_16.pdf. - Назва з екрана.

Метою дослідження була оцінка динаміки старіння сільського населення Одеської області. Показано, що більше третини (37,5 %) дорослого населення, яке проживає в умовах інтенсивного сільськогосподарського виробництва на півдні України, має прискорені темпи старіння. Найбільш високі темпи старіння притаманні районним центрам та селищам міського типу. Між показниками біологічного віку та інтегрального рівня забруднення в зоні інтенсивного сільськогосподарського виробництва існує прямий кореляційний зв'язок.


Тема: Демографічне старіння в Україні на фоні загальносвітової тенденції прискореного старіння населення

11.
 Фойгт Н. А. Старіння населення в Україні та Європі: конвергенція чи дивергенція? [Електронний ресурс] / Н. А. Фойгт, Ю. О. Канатнікова // Проблемы старения и долголетия. – 2014. – № 2. – C. 199-210. - http://nbuv.gov.ua/j-pdf/PSD_2014_23_2_12.pdf. - Назва з екрана.

Проаналізовано перебіг демографічного старіння в Україні та інших регіонах світу. Відзначено основні спільні риси та відмінності цього процесу в Україні та країнах Євросоюзу.


Тема: Демографічне старіння в Україні на фоні загальносвітової тенденції прискореного старіння населення

12.
 Лондар С. Л. Вплив фактора старіння населення на збалансованість державних фінансів в Україні [Електронний ресурс] / С. Л. Лондар, В. Й. Башко // Фінанси України. – 2012. – № 5. – C. 27-39. - http://nbuv.gov.ua/j-pdf/Fu_2012_5_4.pdf. - Назва з екрана.

Розглянуто основні фактори незбалансованості пенсійної системи в Україні. Встановлено, що в довгостроковому періоді вплив фактора зміни вікової структури населення за умови збереження наявних тенденцій може спричинити збільшення дефіциту пенсійної системи, державного бюджету й рівня державного боргу.


Тема: Демографічне старіння в Україні на фоні загальносвітової тенденції прискореного старіння населення

13.
 Сагун І. Г. Поняття "активного старіння" в контексті проблеми освіти людей похилого віку в Європейській спільноті / І. Г. Сагун // Вісн. Черкас. ун-ту : Сер. Пед. науки. – 2010. – Вип. 183, ч. 3. – С.45-49.

Розглянуто переосмислення погляду на поняття "похилий вік" у контексті світових демографічних змін.

Шифр НБУВ: Ж69408

Тема: Демографічне старіння в Україні на фоні загальносвітової тенденції прискореного старіння населення

14.
 Актуальні питання геронтопсихіатрії : навч. посібник / І. Я. Пінчук, В. В. Чайковська, Л. А. Стаднюк [та ін.]. – Тернопіль: Терно-граф, 2010. – 432 с.

Розкрито сучасні погляди на психічні розлади в похилому віці (ПВ). Висвітлено організаційні аспекти надання медико-соціальної допомоги людям ПВ з вадами психічного здоров'я. Проаналізовано демографічні зміни в сучасному суспільстві. Розглянуто психологічні особливості людей ПВ, а також загальні принципи їх лікування та реабілітації. Подано інформацію про класифікацію деменцій ПВ, патогенез і фактори ризику хвороби Альцгеймера, діагностичні критерії судинної деменції, генез післяінсультної депресії, параноїдні стани у людей ПВ. Наведено концептуальну модель організації психіатричної допомоги за умов старіння населення України та реформування медичної галузі.

Шифр НБУВ: ВС51261

Тема: Демографічне старіння в Україні на фоні загальносвітової тенденції прискореного старіння населення

15.
Дупленко Ю. К. Розвиток геронтологічної думки в Україні, її сучасний стан і проблеми / Ю. К. Дупленко // Наука та наукознавство. – 1998. – № 4. – C. 121-126.

Розглядається історія вивчення в Україні проблеми старіння з другої половини ХIХ ст. до наших днів. Підкреслено зв'язок розвитку сучасної геронтології з діяльністю Академії наук України та її президента, академіка О. Богомольця. Окреслено пріоритети геронтологічної науки України.

Шифр НБУВ: Ж14597

Тема: Демографічне старіння в Україні на фоні загальносвітової тенденції прискореного старіння населення

16.
 Ахаладзе М. Г. Оцінка темпу старіння, стану здоров'я і життєздатності людини на основі визначення біологічного віку : автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.03.03 [Електронний ресурс] / Ахаладзе Микола Георгійович; Ін-т геронтології АМН України. – Київ, 2007. – 40 c. - http://www.irbis-nbuv.gov.ua/cgi-bin/irbis_nbuv/cgiirbis_64.exe?C21COM=2&I21DBN=ARD&P21DBN=ARD&Z21ID=&Image_file_name=DOC/2007/07amgvbv.zip&IMAGE_FILE_DOWNLOAD=1. - Назва з екрана.

Досліджено кількісні та якісні характеристики старіння за чотирма напрямками - популяційним, клінічним, професійним і прогностичним. Установлено, що в формуванні тривалості життя популяцій важливу роль відіграють темпи старіння. Показано, що між темпами старіння та хронічною патологією немає рівнозначного взаємозв'язку. З'ясовано, що механізми старіння та розвитку певної форми хронічної патології можуть збігатися за своєю суттю та відрізнятися, прискорюючи або не впливаючи на темпи старіння організму. Доведено, що довготривалі спостереження (на підставі визначення біологічного віку) за працівниками різних професій за різних умов виробництва інформативні щодо прогнозування динаміки стану їх здоров'я. Встановлено, що прискорення темпів старіння за умов впливу іонізуючого випромінення відбувається при більш ранньому розвитку хронічної патології (особливо для осіб молодшого віку). На підставі ретроспективного аналізу біологічного та кардіопульмонального віку показано, що ці показники можуть розглядатися як певні предикатори більш ранньої смерті.

Шифр НБУВ: РА352031

Тема: Демографічне старіння в Україні на фоні загальносвітової тенденції прискореного старіння населення

17.
 Палієнко О. Історичні аспекти становлення та розвитку вітчизняної геронтології: внесок академіка В. В. Фролькіса у наукові пошуки механізмів старіння та засобів продовження тривалості життя [Електронний ресурс] / О. Палієнко // Етніч. історія народів Європи : зб. наук. праць. – Київ, 2013. – Вип. 40. – C. 159-163. - http://nbuv.gov.ua/j-pdf/eine_2013_40_27.pdf. - Назва з екрана.

У статті проаналізовано наукові праці відомого українського геронтолога В.В. Фролькіса з проблеми механізмів старіння та пошуку засобів подовження життя.


Тема: Демографічне старіння в Україні на фоні загальносвітової тенденції прискореного старіння населення

18.
 Фойгт Н. А. Державне управління охороною суспільного здоров'я в умовах демографічного старіння в Україні / Н. А. Фойгт; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. – Київ: ДКС Центр, 2011. – 319 c.

У монографії обґрунтовано концептуальні підходи до формування оптимальної моделі інституційного устрою системи охорони здоров'я в Україні в умовах демографічного старіння та запропоновано нове бачення державного регулювання інституційних перетворень у сфері фінансового, організаційно-функціонального та нормативно-правового забезпечення охороноздоровчої галузі, а також розвитку міжгалузевої інституційної взаємодії в системі охорони здоров'я з урахуванням вимог сучасної демографічної реальності.

Шифр НБУВ: ВА765749

Тема: Демографічне старіння в Україні на фоні загальносвітової тенденції прискореного старіння населення

19.
Сопко Р. Якими можуть бути наслідки існуючої демографічної тенденції старіння населення? [Електронний ресурс] / Р. Сопко – Б.м., Б.г. - http://carpathia-journal.org/ludsky-ozvytok/yakymy-mozhut-buty-naslidky-isnuyuchoji-demohrafichnoji-tendentsiji-starinnya-naselennya. - Назва з екрана.

Стаття присвячена узагальненому аналізу можливих наслідків демографічної тенденції старіння населення, яке триває в Європі та світі.


Тема: Демографічне старіння в Україні на фоні загальносвітової тенденції прискореного старіння населення

20.
 Чепелевська Л. А. Зміни в чисельності та статево-віковому складі населення України [Електронний ресурс] / Л. А. Чепелевська, О. П. Рудницький // Україна. Здоров'я нації. – 2014. – № 3. – C. 33-40. - http://nbuv.gov.ua/j-pdf/Uzn_2014_3_6.pdf. - Назва з екрана.

Наведено аналіз змін чисельності населення України та його статево-вікової структури в залежності від регіону. Використано офіційні дані Державної служби статистики про чисельність населення в Україні та його статево-віковий склад.


Тема: Демографічне старіння в Україні на фоні загальносвітової тенденції прискореного старіння населення

...
 
Відділ технологій дистанційного обслуговування
Відділ програмно-технологічного забезпечення комп’ютерних мереж

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського