Ж21074
 
КИЇВСЬКИЙ МЕДИЧНИЙ ЖУРНАЛ / Київ. єдине мед. т-во ; Київ. інспектура охорони здоров'я ; редкол.: М. Д. Шрайбер (відп. ред.) [та ін.]. - Київ : Вид-во Київ. інспектури охорони здоров'я та Київ. єдиного мед. т-ва, 1928 - 1930. - Виходить раз на два місяці.- Отримується з 1928.
ВІДОМОСТІ ПРО ЗМІНИ: Видання
У 1922 р.-1923 р. видання мало назву: Киевский медицинский журнал (Шифр Ж21068)
В 1930г. влилося як частина в Українські медичні вісті
Ред. : Каган С. С.Ред. : Кримов О. П.Ред. : Кучеренко П. О.Ред. : Нещадименко М. П.Ред. : Стражеско М. Д.Відп. ред. : Шрайбер М. Д.

Наявні надходження за: 1928–1930 Останнє надходження: 1930 : №  3-4



Анотація: “Київський медичний журнал” (1928–1930) поновив свою діяльність і почав виходити з 1928 р., українською мовою. До цього журнал виходив у 1922–[1925] рр. російською мовою. Видавався Київським єдиним науково-медичним товариством та Київською окружною інспектурою охорони здоров’я у Києві. Науковий інтерес “Київського медичного журналу” залежав від сприяння з боку кваліфікованих науковців, від того, наскільки вони ділилися з читачами своїм багатим досвідом та досягненнями своїх клінік, відділів, лабораторій. А також, мав на меті задовольнити науково-практичні потреби широких лікарських мас щодо основних галузь медичних знань, а також медично-санітарного будівництва та побуту.
Редакційна колегія журналу у 1928 р.була змінена. До складу редакції входили: М. Д. Шрайбер (відповідальний редактор), професори С. С. Каган, Ф. Г. Яновський, П. О. Кучеренко, М. П. Нещадименко, Є. Г. Черняхівський, К. Г. Меніович.
У 1929 р. склад редакційної колегії журналу знову змінилася. З’являються в редколегії професори М. Д. Стражеско, П. О. Кучеренко, О. П. Кримов, М. П. Нещадименко, М. А. Левитський, С. С. Каган та доктори К. Г. Меньович та Б. Ю. Коген (відповідальний секретар). З 1929 р. і до кінця існування журналу 1930 р. відповідальний редактор – М. Д. Шрайбер.
Внутрішня структура журналу поділялась на відділи та підвідділи. Кожен відділ мав власну жанрово-типологічну особливість. У журналі в 1928 р. було започатковано 6 основних відділів: 1).теоретична медицина (з рубриками: морфологія, загальна патологія та фізіологія, мікробіологія та епідеміологія, експериментальна гігієна та гігієна праці, фармакологія та фармація); 2)клінічна медицина (з рубриками: внутрішні хвороби, хірургія, ортопедія, урологія, акушерство і гінекологія, психіатрія та нервові хвороби, педіатрія, венерологія та дерматологія, хвороби вуха, горла та носа, офтальмологія, одонтологія, рентгенологія, професійні хвороби); 3).соціальна гігієна (з рубриками: медично-санітарна статистика, охорона материнства та дитинства, охорона здоров’я дитинства та юнацтва, соціальне законодавство та соціальне страхування, організація та діяльність органів охорони здоров’я); 4).відділ з практики редагують редактори відповідних відділів та підвідділів; 5).життя та побут мед робітників; 6).бібліографія та хроніка. У 1929 р. основні відділи 5 та 6 змінили назву і додався ще один відділ: 5).праця та побут мед робітників; 6).огляди, рецензії й реферати; 7). хроніка.
Зміст журналу суттєво змінювався з плином часу, значне місце в ньому посідали наукові статті. Значне місце також посідали, замітки, кореспонденція з місць, реферативні огляди (здебільшого зарубіжних видань), рецензії, бібліографія, звіти. У відділі “Хроніка” вміщені повідомлення фактично з усіх куточків України та і за кордону. В інформаційному відділі відводилося місце для реклами переважно медичних видань. У 1931 р. журнал “Київський медичний журнал” об’єднався з “Українськими медичними вістями”.


РОКИ:
1928 1929 1930

Рубрикатор НБУВ:
УДК:
Тематичні рубрики:

Географічні рубрики:

,
  Каган Соломон Соломонович,
  Кримов Олексій Петрович,
  Кучеренко Павло Олександрович,
  Нещадименко Марко Петрович,
  Стражеско Микола Дмитрович