Наукова періодика України Записки з українського мовознавства


Стойкова Г. Г. 
Про мову як духовну зумовленість та окремішність нації / Г. Г. Стойкова // Записки з українського мовознавства. - 2017. - Вип. 24(2). - С. 70-76. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/zukm_2017_24%282%29__11
Мета роботи - розкрити феномен мови як духовної зумовленості та окремішності нації, як найважливішу народну окремішність. Предмет розгляду - мова як матеріально-ідеальне явище. Результат вивчення проблеми є доведення, що мова є найважливішим національним ідентифікатором і тому без національного ідеалу, сконцентрованим виявом якого є мова, неможливе усвідомлення своєї відмінності-самобутності у світі. Нація, яка втрачає свою рідну мову і приймає чужу, не має духовної самостійності. Така нація не має душевної бадьорості і проявляє апатію і млявість. Вона не спроможна утвердити свого права на життя поміж інших націй і через саме життя засуджена на смерть. Отже, лише сильна національна воля є критерієм життєздатності нації. Висновки: індивідуальність духу народу яскраво виражена в національній мові. Спільні дії індивідуума і його народу базовані на мові, якою і з допомогою якої народ думає. Необхідно демонструвати дух як найважливішу народну окремішність. У цьому аспекті убачаємо подальші пошуки розмаїтості мов і народів, зумовлених різним проявом духовної сили.
  Повний текст PDF - 461.644 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Стойкова Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Стойкова Г. Г. Про мову як духовну зумовленість та окремішність нації / Г. Г. Стойкова // Записки з українського мовознавства. - 2017. - Вип. 24(2). - С. 70-76. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/zukm_2017_24(2)__11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Стойкова Галина Георгіївна (філологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського