Наукова періодика України Вестник зоологии


Perkovsky E. E. 
Tropical and Holarctic Ants in Late Eocene Ambers / E. E. Perkovsky // Вестник зоологии. - 2016. - Т. 50, № 2. - С. 111–122. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vzl_2016_50_2_4
На основі репрезентативних колекцій вперше проаналізовано співвідношення тропічних і голарктичних видів мурашок у пріабонському (пізній еоцен) балтійському, бітерфельдському (саксонському), данському та рівненському бурштинах. У вивчених репрезентативних колекціях балтійського бурштину кількість голарктичних видів у 1,1 - 1,5 раза вища, ніж тропічних; у колекції PIN-964 голарктичних та 9 тропічних видів (з 31-го), у колекції Гіцевіча, відповідно, 9 та 5 видів (з 29-ти); у репрезентативній колекції саксонського бурштину співвідношення тропічних і голарктичних видів становить 0,9, 11 голарктичних видів проти 12-ти тропічних (з 55-ти); у репрезентативній колекції рівненського бурштину 0,65, 15 видів проти 23-х (з 79-ти); та у репрезентативній колекції данського - 0,64, 7 проти 11-ти (з 36-ти). Таким чином, у репрезентативних колекціях балтійського бурштину голарктичні види явно переважають не тільки за часткою екземплярів (у 9,8 - 19,6 раза, але й за кількістю видів. У Бітерфельді голарктичних видів дещо менше, ніж тропічних, але їх екземплярів ушестеро більше. У репрезентативних колекціях данського та рівненського бурштину кількість голарктичних видів у 1,5 - 1,7 раза менша, ніж тропічних, але кількість їх екземплярів у 4,9 - 6,9 раза більша. Кількість тропічних і голарктичних видів, що представлені у пріабонському бурштині більш ніж одним екземпляром, майже та сама: 25 видів проти 22-х, але голарктичні види включають 4 домінанти або субдомінанти. Велика кількість голарктичних елементів у пріабонській фауні мурашок разом із порівняно слабко представленими тропічними елементами дуже відрізняє її від середньоеоценових (лютет) мірмекофаун Месселю та Екфельду, які не мають голарктичних елементів зовсім. Formica phaethusa Wheeler, Glaphyromyrmex oligocenicus Wheeler, Plagiolepis squamifera Mayr, Proceratium eocenicum Dlussky, Hypoponera atavia (Mayr), Ponera lobulifera Dlussky, Aphaenogaster mersa Wheeler, та Ennaemerus reticulatus Mayr уперше вказуються для рівненського бурштину, Formica gustawi Dlussky та Gnamptogenys europaea (Mayr) - для данського.
  Повний текст PDF - 151.078 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Perkovsky E.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Perkovsky E. E. Tropical and Holarctic Ants in Late Eocene Ambers / E. E. Perkovsky // Вестник зоологии. - 2016. - Т. 50, № 2. - С. 111–122. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vzl_2016_50_2_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Перковський Євген Едуардович (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського