Наукова періодика України Вісник Вінницького політехнічного інституту


Грушко О. В. 
Деформовність маловуглецевого дроту в процесі його багатоступінчастого холодного волочіння / О. В. Грушко, В. А. Огородніков, Ю. О. Слободянюк // Вісник Вінницького політехнічного інституту. - 2019. - № 3. - С. 103-110. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vvpi_2019_3_14
Мета роботи - виконання аналізу розподілу деформацій по перерізу, особливостей шляхів деформування, а також здійснення оцінки деформовності дроту з типових для сучасного ринку маловуглецевих сталей G3Si1 та Св-08Г2С в процесі його багатоступінчастого волочіння. Для аналізу вибрано один з типових технологічних процесів волочіння з 16-ма переходами, що використовується у виробництві дроту діаметром 0,8 мм з катанки діаметром 5,5 мм. Цей процес реалізовано в реальному виробництві в умовах ПрАТ "ПлазмаТек". Аналіз механіки процесу волочіння здійснено за допомогою методу скінчених елементів. Оцінка деформовності виконувалась з використанням критерію В. А. Огороднікова, що враховує нелінійний характер накопичення пошкоджень, особливості шляхів деформування у вигляді похідних, а також показник напруженого стану, який враховує третій інваріант тензора напружень (об'ємність напруженого стану). Виконано аналіз розподілу деформацій по перерізу через представлення їх у відносних одиницях. Показано, що графіки розподілу деформацій по перерізу практично збігаються для різних переходів та діаметрів заготовок. Коефіцієнт нерівномірності деформацій практично не залежить від кількості переходів та ступеня витягування і сягає 0,87. Проаналізовано шляхи деформування в небезпечній області (на осі дроту) для них характерна значна зміна похідної та кривини траєкторії деформацій. З'ясовано, що напружений стан є об'ємним, а показники, що відображають третій інваріант тензора напружень, зокрема, параметр Надаї-Лоде, практично не змінюються під час волочіння. Побудована обчислювальна схема, що дозволяє врахувати третій інваріант тензора напружень відповідно до критерію деформовності В. А. Огороднікова та оцінити вплив цього інваріанту на деформовність маловуглецевого зварювального дроту в процесі його волочіння в існуючих на практиці маршрутах волочіння і здійснити в подальшому на цій основі оцінку технологічної спадковості у вигляді залишкової пластичності, твердості тощо.
  Повний текст PDF - 498.867 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Грушко О.
  • Огородніков В.
  • Слободянюк Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Грушко О. В. Деформовність маловуглецевого дроту в процесі його багатоступінчастого холодного волочіння / О. В. Грушко, В. А. Огородніков, Ю. О. Слободянюк // Вісник Вінницького політехнічного інституту. - 2019. - № 3. - С. 103-110. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vvpi_2019_3_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Грушко Ольга В'ячеславівна (педагогічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського