Наукова періодика України Вісник Вінницького політехнічного інституту


Савуляк В. І. 
Характеристики конічних підвісів з поздовжніми глухими мікроканавками постійної ширини і різним профілем по глибині / В. І. Савуляк, В. О. Федотов, І. В. Віштак, А. М. Соломон // Вісник Вінницького політехнічного інституту. - 2019. - № 1. - С. 78-85. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vvpi_2019_1_12
Газові підвіси з поздовжніми канавками успішно використовуються у високошвидкісних шпиндельних вузлах свердлильних та шліфувальних верстатів, технологічному обладнанні з обробки кристалів і прецизійних приладах. Але невелика в'язкість і стисливість газу вимагає детального дослідження всіх факторів, які впливають на їх роботу. Надійність газових підвісів залежить від відповідності розрахункових значень підйомної сили, моменту реакції і жорсткості робочого газового шару від зовнішньої навантаження, а економічність - від витрати газу. Інженери та вчені наполегливо ведуть пошук конструкцій і методів розрахунку газових підвісів з максимальними силовими характеристиками за мінімальних витрат газу. Це досягається використанням зовнішніх дроселів, комбінації зовнішнього та внутрішнього дроселювання потоку газу. Використання ж газових підвісів з поздовжніми канавками пояснюється технологічністю їх виготовлення та високою надійністю в роботі. Але підвіси такого типу значно поступаються за своїми характеристиками підвісам з регуляторами тиску поза несучого шару газу з відносною довжиною опори <$E lambda~symbol Г~3>. Для поліпшення характеристик підвісів з поздовжніми канавками необхідно зменшити витрати і шкідливі кругові перетікання газу в робочому зазорі з ділянки підвищеного тиску в бік зниженого. Це досягається використанням канавок змінного профілю з максимальною глибиною канавок в зоні подачі стисненого газу для роботи газових підвісів. Запропоновано нанесення східчастих поздовжніх мікроканавок та мікроканавок, глибина яких змінюється за лінійним законом з максимальною глибиною на лінії наддування стиснутого газу в робочі зазори конічного підвісу, що приводить до збільшення ефективності <$E roman E epsilon> (відношення <$E roman {K epsilon sup * "/" Q sup *}>) використання конічних підвісів в шпиндельних вузлах, приладах тощо від 13,9 до 16,8 %, коли <$E alpha~=~2 symbol Р> і від 1,2 до 16,5 %, коли <$E alpha~=~6 symbol Р>, та зменшує радіальне зміщення осі вала із співвісного з корпусом положення на 17 - 27 % по відношенню до підвісів з мікроканавками постійної глибини (за однакового зовнішнього навантаження), що підвищує надійність роботи шпиндельних вузлів. Профіль поздовжніх мікроканавок мало впливає на кутову та осьову жорсткості конічного підвісу і суттєво впливає на радіальну жорсткість.
  Повний текст PDF - 794.836 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Савуляк В.
  • Федотов В.
  • Віштак І.
  • Соломон А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Савуляк В. І. Характеристики конічних підвісів з поздовжніми глухими мікроканавками постійної ширини і різним профілем по глибині / В. І. Савуляк, В. О. Федотов, І. В. Віштак, А. М. Соломон // Вісник Вінницького політехнічного інституту. - 2019. - № 1. - С. 78-85. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vvpi_2019_1_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Федотов Володимир Олександрович (державне управління)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського