Наукова періодика України Вісник Вінницького політехнічного інституту


Білинський Й. Й. 
Скраплений газ в енергетичному комплексі України / Й. Й. Білинський, О. А. Гордієнко, Т. С. Тітов, О. М. Сахно // Вісник Вінницького політехнічного інституту. - 2018. - № 4. - С. 54-60. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vvpi_2018_4_9
Проаналізовано динаміку споживання скрапленого (LPG) газу в 2010 - 2016 роках. Обгрунтовано необхідність розвитку сектору скрапленого газу в національній енергетиці, а також визначено основні технічні вимоги та якісні характеристики скрапленого газу, які залежать від вмісту основних компонентів, технології його виробництва та регулюються чинними нормативними документами України. Показано структуру ресурсного заповнення українського ринку скрапленого LPG газу, для якого характерна глибока залежність від імпортних поставок. За підсумками 2016 р., Російська Федерація залишається найбільшим постачальником скрапленого газу в Україні з часткою ринку в 54 %, а сумарно із залежними від РФ білоруськими виробниками - 70 %. Це пов'язано з відсутністю будь-яких обмежень на постачання LPG російськими виробниками в Україну протягом останніх трьох років та логістичною перевагою, а тому для російських виробників Україна залишається економічно вигіднішим ринком порівняно з, наприклад, з Польщею або Туреччиною. Водночас найпотужнішими серед українських виробників є "Укргазвидобування", "Укрнафта" та "Укртат-нафта" із загальним обсягом виробництва зрідженого газу лише 377 тис. тонн (26 %). Це частково пояснюється відсутністю власної сировини для збільшення потужності українського виробництва LPG газу. Показано, що українські нафтогазопереробні заводи не можуть забезпечити виробництво високоякісного автомобільного зрідженого газу, тому доступний LPG газ обробляється додатками, що можуть значно зменшити його негативний вплив на двигун та навколишнє середовище. Для поліпшення якості та продуктивності LPG газу використано пакети додатків від промислових компаній, таких як Innospec (Octimine series) та Petrol (AQUAGASOL, CORIMSOL). Надано основні фізико-хімічні характеристики цих додатків та механізм їх дії. Зазначено актуальність контролю сірковмісних сполук в складі скрапленого LPG газу та покращення його експлуатаційних характеристик шляхом введення спеціальних додатків.
  Повний текст PDF - 374.955 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Білинський Й.
  • Гордієнко О.
  • Тітов Т.
  • Сахно О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Білинський Й. Й. Скраплений газ в енергетичному комплексі України / Й. Й. Білинський, О. А. Гордієнко, Т. С. Тітов, О. М. Сахно // Вісник Вінницького політехнічного інституту. - 2018. - № 4. - С. 54-60. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vvpi_2018_4_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гордієнко Олена Анатоліївна (педагогічні науки)
  • Гордієнко Олександр Анатолійович (філософські науки)
  • Тітов Тарас Сергійович (національна безпека)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського