Наукова періодика України Вісник Вінницького політехнічного інституту


Гайдамак О. Л. 
Експериментальне дослідження процесу холодного газодинамічного нанесення покриття та методика розрахунку його режимів / О. Л. Гайдамак, В. І. Савуляк // Вісник Вінницького політехнічного інституту. - 2018. - № 4. - С. 88-94. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vvpi_2018_4_13
На кафедрі технології підвищення зносостійкості Вінницького національного технічного університету розроблена і виготовлена дослідна установка для газодинамічного нанесення функціональних покриттів. Принцип її дії заснований на тому, що металеві порошкові частки розганяються до високих швидкостей, близьких до швидкості звуку, а у разі зіткнення з підкладкою вступають з нею в молекулярні зв'язки і здатні створювати міцне з'єднання з останньою та між частинками порошку. При цьому температура частинок порошків, які напилюються, є нижчою за температури їх плавлення. Досліджено закономірності формування фігури напилення, її профілю і розмірів в залежності від дистанції напилення. Встановлено, що перетин фігури напилення є симетричним щодо її осі, а її профіль в загальному випадку, з великою вірогідністю, може бути описаний функцією розподілу Гаусса. Середня інтегральна відносна похибка функції Гаусса не перевищує 9,5 %. За отриманими результатами побудовано графіки залежності геометричних параметрів фігури напилення від дистанції напилення. Встановлено, що зі збільшенням висоти фігури напилення до 0,4 мм оптимальний крок між суміжними проходами доріжок напилення становитиме 56 % від діаметра основи фігури напилення. Зі збільшенням висоти до 0,54 мм оптимальний крок між суміжними проходами доріжок напилення зменшується і становить 48 % від діаметра основи фігури напилення. Встановлено, що формування фігури напилення відбувається відповідно до закону нормального розподілу, а геометричні розміри фігури напилення залежать від дистанції напилення. На основі одержаних результатів дослідження запропонована інженерна методика розрахунку режимів нанесення покриття. Методика розрахунку режимів нанесення покриття на циліндричні поверхні дозволяє визначати, в залежності від продуктивності напилювального пристрою, швидкість переміщення пристрою вздовж деталі, швидкість обертання деталі, необхідну кількість порошку для покриття заданої поверхні, час напилення. Наведено конкретний приклад розрахунку режимів напилення.
  Повний текст PDF - 585.964 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гайдамак О.
  • Савуляк В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гайдамак О. Л. Експериментальне дослідження процесу холодного газодинамічного нанесення покриття та методика розрахунку його режимів / О. Л. Гайдамак, В. І. Савуляк // Вісник Вінницького політехнічного інституту. - 2018. - № 4. - С. 88-94. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vvpi_2018_4_13.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського