Наукова періодика України Вісник Вінницького політехнічного інституту


Панов Є. М. 
Перспективи розробки та дослідження наномодифікованих композиційних будівельних матеріалів / Є. М. Панов, Т. Б. Шилович, Я. І. Шилович // Вісник Вінницького політехнічного інституту. - 2018. - № 3. - С. 7-13. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vvpi_2018_3_3
Виконано огляд розробок композиційних будівельних матеріалів із застосуванням нанотехнологий і введенням до складу композитів наносистем. У зв'язку зі збільшенням обсягів будівництва в Україні, впровадженням нових будівельних технологій з використанням відповідних будівельних матеріалів, виникає необхідність поліпшення їх експлуатаційних властивостей. Розробки, проведені останнім часом, стосуються виробництва високоміцних і стійких до зношування таких матеріалів, як цементний камінь, бетон, пінобетон, різні покриття для забезпечення водо- і олієвідштовхувальних властивостей поверхонь. Застосування наноматериалів впливає на внутрішню структуру композиційного матеріалу, створюючи ефект армування єднальної матриці й поліпшує його фізико-технічні характеристики. Додавання надмалих кількостей наносистем (менше 0,5 % за масою) у рецептуру традиційних композиційних матеріалів значно поліпшує міцнісні і експлуатаційні характеристики кінцевого продукту. Відомі дослідження показують, що модифіковані бетони мають міцність вище на 20 - 35 %, пінобетони - на 50 - 70 %. Крім того, додавання наночасток впливає й на інші експлуатаційні властивості, а саме: підвищує гидрофобність покриттів, стійкість до забруднень і грибкових уражень, що надзвичайно важливо для експлуатації будинків. Особливий інтерес викликає використання як добавки вуглецевих наносистем. Для широкого впровадження нанооб'єктів у технологію виробництва будівельних матеріалів необхідно виготовляти достатню кількість дешевих наноситем. З цього погляду перспективними є роботи щодо можливості одержання нанотрубок і наносистем з продуктів і відходів коксування вугілля (кокс, смола, пековий кокс, пил і т.п.). Виконаний огляд дозволяє думати, що застосування нанодобавок і наносистем можна розширити й на інші класи будівельних матеріалів, виробів і покриттів, такі як санітарно-технічна кераміка, облицювальна плитка, фарби й покриття.
  Повний текст PDF - 804.973 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Панов Є.
  • Шилович Т.
  • Шилович Я.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Панов Є. М. Перспективи розробки та дослідження наномодифікованих композиційних будівельних матеріалів / Є. М. Панов, Т. Б. Шилович, Я. І. Шилович // Вісник Вінницького політехнічного інституту. - 2018. - № 3. - С. 7-13. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vvpi_2018_3_3.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського