Наукова періодика України Вісник Вінницького національного медичного університету


Корнієнко С. М. 
Патологія ендометрія у жінок пізнього репродуктивного віку / С. М. Корнієнко // Вісник Вінницького національного медичного університету. - 2016. - Т. 20, № 2. - С. 436-439. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vvnmu_2016_20_2_30
Наведено нове вирішення наукової проблеми, що полягає у теоретичному узагальненні результатів вивчення механізмів і факторів, що сприяють виникненню та рецидивуванню патології ендометрія у жінок пізнього репродуктивного та пременопаузального віку, зниженню якості життя таких жінок і на цій основі - патогенетичному обґрунтуванні та розробці системи лікувально-профілактичних заходів, удосконалення діагностики, хірургічної та реабілітаційної тактики. Вперше на підставі комплексних досліджень запропоновано нову концепцію рецидивування патології ендометрія жінок пізнього репродуктивного і пременопаузального віку у взаємозв'язку з обтяженим гінекологічним та репродуктивним анамнезом, особистісним профілем, зниженням якості життя, високою коморбідністю із соматичною та іншою гінекологічною патологією. Обґрунтовано та впроваджено систему лікувально-профілактичних заходів для жінок пізнього репродуктивного та пременопаузального віку з патологією ендометрія, яка включає 3 етапи: передопераційний (анамнестичні, клінічні, інструментальні та лабораторні обстеження, анкетування, прогнозування рецидиву, передопераційна підготовка), хірургічний — гістерорезектоскопія (техніка "холодної" петлі залежно від нозології), післяопераційна терапія (антибактеріальна, гормональна, метаболічна, озонотерапія при хронічному ендометриті, відновлення біоценозу, корекція гіпомелатонінемії, седативна терапія, психотерапія) дає змогу знизити частоту рецидивів патології ендометрія в 1,92 раза (ВШ=3,24±0,18; 95 % ДІ: 2,29 - 4,60), середній бал синдрому вегетативної дисфункції в 1,28 і число випадків інсомнії в 1,74 (ВШ=0,41±0,18; 95% ДІ: 0,29 - 0,59), поліпшити якість життя на 18,3 %, а також у жінок пізнього репродуктивного віку з безпліддям збільшити частоту настання вагітності в 2,38 рази (ВШ=5,35±0,52; 95 % ДІ: 1,92 - 14,93).
  Повний текст PDF - 381.286 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Корнієнко С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Корнієнко С. М. Патологія ендометрія у жінок пізнього репродуктивного віку / С. М. Корнієнко // Вісник Вінницького національного медичного університету. - 2016. - Т. 20, № 2. - С. 436-439. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vvnmu_2016_20_2_30.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Корнієнко Світлана Михайлівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського