Наукова періодика України Вісник Приазовського державного технічного університету


Кравченко В. П. 
Автоматичне розподілення води по ярусам скруберу мокрого очищення колошникового газу / В. П. Кравченко, О. О. Черевко // Вісник Приазовського державного технічного університету. Серія : Технічні науки. - 2019. - Вип. 38. - С. 159-171. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vpdty_2019_38_23
Розглянуто дві структури систем автоматизації процесу розподілення води по ярусах скруберу мокрого очищення колошникового газу доменної печі, які забезпечують стабілізацію параметрів води (тиску і витрат) по кожному ярусу і концентрацію пилу у газі на виході скрубера. Структура таких систем базується на результатах розрахунку трубопроводу для розподілення води по ярусах скруберу, одержаних авторами раніше. Система першого типу містить локальні підсистеми автоматичного регулювання перепаду тиску води на горизонтальних дільницях трубопроводу по ярусах і систему автоматичного регулювання витрат води на скрубер в цілому, шляхом дроселювання потоку води на виході насосу з постійною продуктивністю. Задані перепади тиску по ярусах розраховуються шляхом вирішення системи алгебраїчних рівнянь, одержаної в результаті розрахунків трубопроводу скрубера як трубопроводу складного типу. Другий тип системи містить таку ж локальну підсистему автоматичного регулювання перепаду тиску води на горизонтальних дільницях трубопроводу по ярусах і підсистему автоматичного регулювання витрат води на скрубер, які забезпечують задану якість очищення газу від пилу. Для стабілізації якості очищення газу система обладнується датчиками контролю концентрації пилу на вході і виході скруберу. Задану кількість води, яка забезпечує потрібну якість очищення газу, система розраховує у спеціальному блоці з використанням енергетичного методу оцінки ступеня очищення газу. Робота запропонованих систем автоматичного розподілення води по ярусах скрубера і стабілізації вмісту пилу у газі була перевірена шляхом математичного моделювання при реальних значеннях основних параметрів. Результати моделювання показали, що система першого типу оперативно реагує на коливання витрат колошникового газу. Вона змінює загальну кількість <$E Q sub {b~symbol <197>} ( tau )>, початковий тиск <$E P sub поч ( tau )> води та підтримує на потрібному рівні параметри води перед форсунками шляхом стабілізації перепадів тиску води по ярусах. При моделюванні роботи системи другого типу, для тих же вихідних даних, одержані результати показали, що трубопровідна система забезпечення скруберу водою не дозволяє стабілізувати якість очищення при малих концентраціях пилу на вході в скрубер (в межах 4 - 7 г/м<^>3). Це пояснюється тим, що для таких концентрацій процес очищення потребує таку малу кількість води, яка не забезпечує потрібні перепади тиску води по ярусах і параметри води перед форсунками. Ці результати підтвердили встановлену на доменних печах практику підтримання витрат води на очищення на рівні 5 - 8 л/м<^>3 газу, незважаючи на фактичний діапазон зміни концентрації пилу на вході у скрубер.
  Повний текст PDF - 855.949 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кравченко В.
  • Черевко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кравченко В. П. Автоматичне розподілення води по ярусам скруберу мокрого очищення колошникового газу / В. П. Кравченко, О. О. Черевко // Вісник Приазовського державного технічного університету. Серія : Технічні науки. - 2019. - Вип. 38. - С. 159-171. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vpdty_2019_38_23.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кравченко Володимир Петрович (технічні науки)
  • Кравченко Володимир Петрович (технічні науки)
  • Черевко Олена Олександрівна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського