Наукова періодика України Вісник Національної академії наук України


Хвесик М. А. 
Системний підхід до економічної оцінки водних ресурсів України та її регіонів / М. А. Хвесик, Л. В. Левковська, А. М. Сундук // Вісник Національної академії наук України. - 2016. - № 7. - С. 43-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vnanu_2016_7_6
Розглянуто питання економічної оцінки водних ресурсів України та її регіонів. Запропоновано методичний підхід до процедури оцінювання на основі врахування вартісних ознак для фізичних, ринкових і додаткових характеристик водних ресурсів. Згідно з одержаними результатами, водні ресурси України можуть генерувати значну вартість, яка водночас істотно різниться за внутрішніми та світовими цінами. Сьогодні на їх загальну вартість найбільше впливають фізичні характеристики, що може бути трансформовано у контексті реформ національної економіки. Виявлено регіональні особливості розподілу вартості водних ресурсів держави. У просторовому аспекті вартість значно диференційована, що надає змогу реалізувати спеціалізовані підходи до її залучення і використання як відносно площини водних ресурсів, так і бізнесових процесів. Головною особливістю просторового розподілу вартості водних ресурсів є її зниження переважно із заходу до південного сходу. Запропоновано базові напрями використання вартісних характеристик водних ресурсів.
  Повний текст PDF - 266.162 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Хвесик М.
 • Левковська Л.
 • Сундук А.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Хвесик М. А. Системний підхід до економічної оцінки водних ресурсів України та її регіонів / М. А. Хвесик, Л. В. Левковська, А. М. Сундук // Вісник Національної академії наук України. - 2016. - № 7. - С. 43-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vnanu_2016_7_6.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Хвесик Михайло Артемович (1955–) (економічні науки)
 • Левковська Людмила Володимирівна (економічні науки)
 • Сундук Анатолій Миколайович (економічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського