Наукова періодика України Вісник Національної академії наук України


Вавилова І. Б. 
Українська віртуальна астрономічна обсерваторія — національний представник у Міжнародному альянсі віртуальних обсерваторійи / І. Б. Вавилова, Л. К. Пакуляк // Вісник Національної академії наук України. - 2012. - № 9. - С. 64-73. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vnanu_2012_9_9
Віртуальні обсерваторії - новітня парадигма інформаційних технологій в астрономії (астроінформаційні технології) - надають можливість створювати бази даних минулих і сьогочасних спостережень, одержаних за допомогою наземних і космічних телескопів, аналізувати й обробляти ці дані. При цьому можна користуватись як програмним забезпеченням первісної обробки даних, так і прикладними програмними пакетами для одержання основних фізичних параметрів досліджуваних небесних об'єктів у режимі безпосереднього доступу. У 2009 р. на з'їзді Української астрономічної асоціації створення Української віртуальної обсерваторії (УкрВО) як національного сегмента Міжнародного альянсу віртуальних обсерваторій (IVOA) було визнано пріоритетним завданням астрономічної науки в Україні на 2009 - 2015 рр. 19 жовтня 2011 р. Україна зі своїм національним проектом УкрВО набула членства в цій престижній організації. Співробітництво з IVOA не лише сприяє кооперації досліджень у розвитку новітніх астроінформаційних технологій, а й передбачає участь у розподілі обов'язків у спільних міжнародних завданнях, розроблення і виконання нових проектів на національному рівні.
  Повний текст PDF - 239.145 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Вавилова І.
 • Пакуляк Л.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Вавилова І. Б. Українська віртуальна астрономічна обсерваторія — національний представник у Міжнародному альянсі віртуальних обсерваторійи / І. Б. Вавилова, Л. К. Пакуляк // Вісник Національної академії наук України. - 2012. - № 9. - С. 64-73. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vnanu_2012_9_9.

    Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського