Наукова періодика України Вісник Національної академії наук України


Іващук Л. А. 
Премія миру в контексті гендерної рівності / Л. А. Іващук, В. М. Удовик // Вісник Національної академії наук України. - 2012. - № 1. - С. 69-72. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vnanu_2012_1_11
В історичній ретроспективі першими жінками-лауреатами ставали європейки й американки, які боролися за мир у глобальному значенні. Проте згодом світова громада звернула увагу на жінок, які діяли на перший погляд локально, але в таких умовах, де це сприймалося як подвиг. Той факт, що жінки ставали лауреатами такої престижної премії, як Нобелівська, був вагомим свідоцтвом їх самовідданої діяльності задля зміцнення миру. Останні роки Нобелівський комітет усе частіше вносить до списків номінантів представників країн третього світу. І хоча діяльність більшості з них не пов'язана із запобіганням війни, вона сприяє зміцненню суспільної стабільності, необхідної для миру і спокою в таких вибухонебезпечних регіонах, як Близький Схід і Африка. Відзначення цьогорічною Нобелівською премією миру трьох жінок допоможе покласти край обмеженням можливостей жінок, які все ще існують у багатьох країнах, а також дасть змогу жінкам і надалі працювати в ім'я демократії та миру.
  Повний текст PDF - 187.401 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Іващук Л.
 • Удовик В.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Іващук Л. А. Премія миру в контексті гендерної рівності / Л. А. Іващук, В. М. Удовик // Вісник Національної академії наук України. - 2012. - № 1. - С. 69-72. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vnanu_2012_1_11.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Іващук Леся Анатоліївна (соціальні комунікації)
 • Удовик Володимир Миколайович (історичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського