Наукова періодика України Вісник Національної академії наук України


Корсунь А. О. 
Зустріч нового 1940 року в обсерваторії на горі Піп Іван (про мужність академіка О. Я. Орлова та трагічну долю обсерваторії) / А. О. Корсунь // Вісник Національної академії наук України. - 2012. - № 12. - С. 76-80. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vnanu_2012_12_10
Це розповідь не лише про одну зі сторінок життя академіка АН УРСР Олександра Яковича Орлова (1880 - 1954) - непересічної особистості, першого академіка-астронома Української академії наук (з 1919 р.), який успішно поєднував наукову діяльність з організаційною: очолював Одеську обсерваторію, заснував Полтавську гравіметричну та Головну астрономічну обсерваторії АН УРСР, був організатором багатьох наукових проектів, основоположником школи з геодинаміки тощо. Це яскравий штрих до портрета вченого, який напередодні свого 60-річчя підтвердив думку, що не паспортні дані, а сила духу визначає вік людини. Це також є доповненням до ще невідомих сторінок трагічної долі обсерваторії на горі Піп Іван (2028 м) у Карпатах.
  Повний текст PDF - 234.551 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Корсунь А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Корсунь А. О. Зустріч нового 1940 року в обсерваторії на горі Піп Іван (про мужність академіка О. Я. Орлова та трагічну долю обсерваторії) / А. О. Корсунь // Вісник Національної академії наук України. - 2012. - № 12. - С. 76-80. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vnanu_2012_12_10.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     

       Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського