Наукова періодика України Вісник Національної академії державного управління при Президентові України


Шамрай В. В. 
Демократична революція і кланово-корпоративна система / В. В. Шамрай // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України. Серія : Філософія. - 2015. - № 4. - С. 55-63. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vnaduph_2015_4_10
Розглянуто соціальну специфіку сучасного українського суспільства. Наголошено його транзитивний характер, через що виникає теоретична проблема створення адекватного філософсько-політичного словника опису української дійсності. Спонтанні посткомуністичні трансформації суспільства призвели до утвердження в Україні кланово-корпоративної системи влади та загальної корпоратизації суспільного життя. Це тягне за собою підпорядкування всіх суспільних процесів та дій інтересам утримувачів влади і власності (причому саме позиція у владі - а не праця, ділова ініціатива, творчість тощо - стає основним режимом й основою здобуття власності). Проаналізовано особливості корпоратизованої соціальності, зокрема специфічний феномен подвоєної (амбівалентної) соціальності. Усе, з чим має справу людина в амбівалентній соціальності, має повсякчас переводитися з режиму видимої "даності" в режим декодованої "справжності" й навпаки. Людина, яка приймає амбівалентну соціальність, за визначенням не є громадянином. Вона не має ні приватної сфери, у якій належить собі; ні публічної сфери, у якій досягає власних цілей в інтеракції з усіма. Такий стан речей призводить до різкого зниження соціальної динаміки й унеможливлює продуктивний розвиток суспільства. Відтак на сьогодні Україна постала перед необхідністю подолання корпоратизації суспільного життя і фактичного перевстановлення суспільства на нових засадах, серед яких чільне місце належить демократичному урядуванню. Сталий і продуктивний ефект може мати лише послідовна боротьба народу за свої права, загальним сенсом якої є демократична революція. На відміну від класичної буржуазно-демократичної революції, спрямованої на зміну соціального устрою та форми власності, сучасна демократична революція бореться проти суспільного симулякру і перетворює декларативний соціально-політичний порядок на дійсний стан речей. Вона спрямована не стільки на структуру суспільства, скільки на режим його існування. У цьому сенсі демократична революція на сьогодні є актуальною не лише для транзитивних суспільств, а й для країн розвиненої демократії.
  Повний текст PDF - 504.487 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шамрай В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шамрай В. В. Демократична революція і кланово-корпоративна система / В. В. Шамрай // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України. Серія : Філософія. - 2015. - № 4. - С. 55-63. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vnaduph_2015_4_10.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського