Наукова періодика України Вісник Луганського національного університету імені Тараса Шевченка


Сбітнєва Л. М. 
Розвиток системи музично-естетичного виховання дітей і молоді в Україні (перша половина ХХ століття) / Л. М. Сбітнєва // Вісник Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Педагогічні науки. - 2012. - № 22(9). - С. 57-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vlup_2012_22%289%29__10
Розглянуто проблему розвитку системи музично-естетичного виховання дітей і молоді в Україні в першій половині XX ст. Історію розвитку системи музично-естетичного виховання розглянуто як еволюцію змісту та методів художнього виховання; історію науки, яка вивчає теоретичні питання музично-естетичного виховання, музично-творчі задатки дітей, особливості вікового та індивідуального розвитку; частину музичної культури першої половини XX ст.Проаналізовано процес розвитку системи масового музично-естетичного виховання в Україні. Розглянуто музичні традиції українського народу, музично-педагогічну творчість відомих українських композиторів, провідні ідеї музикантів-педагогів XX ст., які обгрунтували теоретико-методологічні засади розвитку системи музично-естетичного виховання. Розкрито зміст і форми, сутність і специфіку музично-естетичного виховання дітей і молоді в Україні.Вперше з'ясовано передумови розвитку системи музично-естетичного виховання дітей та молоді в Україні: народні традиції музичної творчості; вплив відомих українських композиторів, якими на початку XX ст. створювалися методики музичного виховання, друкувалися збірки дитячих творів; провідні ідеї відомих педагогів-музикантів щодо сутності музично-естетичного виховання та його значення в розвитку дитячої особистості. Вперше теоретично обгрунтовано та розкрито змістовну сутність системи музично-естетичного виховання дітей та молоді в Україні у другій половині XX ст. Розкрито концептуальні ідеї, зміст, структура, форми та методи музично-естетичного виховання дітей та молоді в Україні у цей период. Уточнено динаміку змін організації форм музичного навчання та виховання у різних навчальних закладах. Узагальнено досвід використання взаємодії мистецтв на музичних заняттях, який значно впливав на розвиток музичної культури дітей. Подальшого розвитку набули наукові уявлення щодо соціально-історичних, філософсько-світоглядних, психолого-педагогічних основ музично-естетичного виховання дітей та молоді в Україні. У науковий обіг уведено оригінальні джерела, які розширили інформаційне поле з досліджуваної проблеми (фестивалі, конкурси, оригінальні форми музично-естетичного виховання, зокрема про персоналії вчителів музики Луганщини).
  Повний текст PDF - 252.963 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Сбітнєва Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Сбітнєва Л. М. Розвиток системи музично-естетичного виховання дітей і молоді в Україні (перша половина ХХ століття) / Л. М. Сбітнєва // Вісник Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Педагогічні науки. - 2012. - № 22(9). - С. 57-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vlup_2012_22(9)__10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Сбітнєва Людмила Миколаївна (педагогічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського