Наукова періодика України Відновлювана енергетика


Будько В. І. 
Економічні аспекти реалізації автономних зарядних станцій електромобілів на основі вітроелектричних установок / В. І. Будько, С. О. Кудря, С. В. Войтко, О. О. Трофименко // Відновлювана енергетика. - 2019. - № 1. - С. 45-50. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vien_2019_1_8
Розглянуті економічні питання реалізації автономних зарядних станцій електромобілів від фотоелектричних батарей з врахуванням зміни балансу споживання електричної енергії між промисловими та побутовими споживачами, а також вартісних показників обладнання та устаткування для таких станцій. На основі аналізу сезонного характеру зміни виробітку фотоелектричних батарей встановлено, що термін окупності реалізації автономної зарядної станції може складати близько 50 років, що вимагає пошуку подальших більш вигідних рішень для розширення даних технологій.Проаналізовано об'єми виробітку електроенергії в Україні за минулий рік, а також динаміку приросту електроспоживання в порівнянні з попереднім роком. Розглянуто сучасний стан розвитку об'єктів відновлюваної енергетики України та відмічено, що суттєвий приріст фотоелектричних та вітроелектричних станцій обумовлений через найвищі коефіцієнти "зеленого тарифу", які діють на продаж екологічно чистої електроенергії. При цьому показано, що темпи збільшення потужностей вітроелектричних станцій суттєво поступаються фотоелектричним станціям. Відмічено, що вітроенергетичний потенціал України значно перевищує енергетичний потенціал сонячного випромінювання. Враховуючи швидко зростаючу динаміку приросту електромобілів на території України обгрунтована необхідність прискорення темпів використання енергетичного потенціалу вітру України через реалізацію автономних зарядних станцій електромобілів з вітроелектричними установками. Розглянута спадаюча динаміка індексу вартості вітроелектричних установок та літієвих акумуляторних батарей. Визначені основні капіталовкладення для реалізації системи автономної зарядної станції електромобіля з вітроелектричними установками та буферними акумуляторами енергії. На основі аналізу сезонного характеру зміни виробітку вітроелектричних установок, а також тарифної політики на продаж електричної енергії при заряді електромобілів встановлено, що термін окупності реалізації автономної зарядної станції даного типу може складати від 9 - 10 до 19 - 20 років. Відмічено, що показник гарантованого заряду електромобіля буде максимальним тільки за умови рівномірного розподілу швидкості вітру протягом року.
  Повний текст PDF - 632.612 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Будько В.
  • Кудря С.
  • Войтко С.
  • Трофименко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Будько В. І. Економічні аспекти реалізації автономних зарядних станцій електромобілів на основі вітроелектричних установок / В. І. Будько, С. О. Кудря, С. В. Войтко, О. О. Трофименко // Відновлювана енергетика. - 2019. - № 1. - С. 45-50. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vien_2019_1_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Будько Василь Іванович (технічні науки)
  • Кудря Степан Олександрович (1947–) (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського