Наукова періодика України Відновлювана енергетика


Васько П. Ф. 
Сучасний стан будівництва малих гідроелектростанцій в Україні та оцінка технічного потенціалу їх подальшого розвитку / П. Ф. Васько, А. В. Мороз, А. О. Бриль // Відновлювана енергетика. - 2018. - № 4. - С. 73-83. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vien_2018_4_10
Визначено актуальність подальшого розвитку малої гідроенергетики України в світлі Рішення Ради Міністрів Енергетичного Співтовариства D/2012/04/MC-EnC, згідно з яким Україна взяла на себе зобов'язання до 2020 року досягти виробництва енергії з відновлюваних джерел енергії в загальній структурі енергопостачання країни на рівні 11 %. Виконано аналіз сучасного стану будівництва малих гідроелектростанцій (ГЕС) та визначено їх розподіл за кількістю та потужністю за адміністративно-територіальними областями країни. Загальна потужність станцій на початок 2018 року дорівнювала 99 МВт. Приділено увагу суперечливості різних експертних значень індикативних показників подальшого розвитку малої гідроенергетики, що зумовлена значними змінами чинної нормативно-правової бази в електроенергетичній та природоохоронній сферах стосовно будівництва малих ГЕС. Узагальнено природоохоронні обмеження на використання води стоку річки для виробництва електроенергії та використання територій для спорудження малих ГЕС. Запропоновано математичну модель для розрахунку технічного потенціалу гідроенергетичних ресурсів, яка враховує критерії екологічної цінності території та витрати води на безперервне функціонування рибоходів, витрати в межінь, повінь, інше. З використанням розробленої моделі проведено розрахункові дослідження технічного потенціалу малих ГЕС на території країни. В якості вихідної інформації для досліджень застосовувалася легітимна база даних гідрологічних показників малих річок та результати космічного зондування земної поверхні і відповідне програмне забезпечення. За результатами виконаних досліджень технічний потенціал будівництва малих ГЕС на території України знаходиться на рівні 1270 млн. кВт-год/рік. Отримані результати є істотними для розроблення сучасної концепції регіональних програм розвитку малої гідроенергетики і реалізації заходів Національного плану дій з відновлюваної енергетики.
  Повний текст PDF - 810.554 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Васько П.
 • Мороз А.
 • Бриль А.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Васько П. Ф. Сучасний стан будівництва малих гідроелектростанцій в Україні та оцінка технічного потенціалу їх подальшого розвитку / П. Ф. Васько, А. В. Мороз, А. О. Бриль // Відновлювана енергетика. - 2018. - № 4. - С. 73-83. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vien_2018_4_10.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Васько Петро Федосійович (технічні науки)
 • Мороз Артем Володимирович (технічні науки)
 • Мороз Анастасія Віталіївна (технічні науки)
 • Бриль Анатолій Олексійович (технічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського