Наукова періодика України Наука та прогрес транспорту


Biliaiev M. M. 
Anti-terror engineering in the case of possible terrorist attacks with chemical agents / M. M. Biliaiev, O. V. Berlov, I. V. Kalashnikov, V. A. Kozachyna // Наука та прогрес транспорту. Вісник Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна. - 2018. - № 6. - С. 28-36. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vdnuzt_2018_6_6
Мета дослідження - розробка методу локального зниження на вулиці концентрації хімічно небезпечної речовини, яка надійшла в атмосферу через вентиляційний викид на даху кафе, а також створення числової моделі для розрахунку зони хімічного зараження, яка надає змогу оцінити ефективність застосування екранів, що мінімізують його рівень. Для розв'язання поставленого завдання використано рівняння для потенціалу швидкості, на базі якого визначено поле швидкості повітряного потоку, і рівняння конвективно-дифузійного розсіювання хімічно небезпечного агента в атмосферному повітрі, викинутого в разі теракту через систему вентиляції. Під час моделювання було враховано нерівномірне поле швидкості вітрового потоку, атмосферна дифузія, інтенсивність викиду хімічно небезпечного агента. За числового інтегрування рівняння для потенціалу швидкості використаний метод Лібмана. Для числового рішення рівняння конвективно-дифузійного розсіювання домішки використану неявну поперемінно-трикутну різницеву схему розщеплення. На основі розробленої числової моделі подано оцінку ефективності застосування екранів на будівлі для зниження концентрації небезпечної речовини та мінімізації ризику токсичного ураження людей на вулиці за ініційованого викиду хімічного агента. Побудована числова модель може бути реалізована на комп'ютерах малої та середньої потужності, що надає змогу широко використовувати її для розв'язання завдань даного класу під час розробки стратегії антитерористичного інжинірингу. Запропоновано ефективну числову модель для розрахунку зони зараження людей на вулиці у випадку можливого теракту з використанням хімічного (біологічного) агента. Модель також може бути застосована для оцінки ефективності деяких захисних заходів, спрямованих на зниження рівня забруднення повітряного середовища під час теракту. Розроблена чисельна модель може бути використана для організації захисних заходів біля соціальних об'єктів можливої хімічної атаки террориста.
  Повний текст PDF - 1.093 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Biliaiev M.
  • Berlov O.
  • Kalashnikov I.
  • Kozachyna V.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Biliaiev M. M. Anti-terror engineering in the case of possible terrorist attacks with chemical agents / M. M. Biliaiev, O. V. Berlov, I. V. Kalashnikov, V. A. Kozachyna // Наука та прогрес транспорту. Вісник Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна. - 2018. - № 6. - С. 28-36. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vdnuzt_2018_6_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Біляєв Микола Миколайович (1958–) (технічні науки)
  • Калашніков Іван Володимирович (1976–) (національна безпека)
  • Козачина Віталій Анатолійович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського