Наукова періодика України Наука та прогрес транспорту


Ульянов Я. В. 
Із досвіду проведення порівняльних випробувань лесових ґрунтів ручними динамічними зондами різноманітних конструкцій / Я. В. Ульянов // Наука та прогрес транспорту. Вісник Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна. - 2017. - № 6. - С. 120-127. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vdnuzt_2017_6_14
Для визначення параметрів грунтів лесової формації, які вважаються складними в будівництві або експлуатації житлових та промислових споруд, передбачається аналіз отриманих даних польових досліджень для того, щоб використовувати їх у розрахунках для прогнозування ситуації, що може скластися в експлуатації об'єктів. За головну мету дослідження було висунуто: вдосконалення наших уявлень про грунти лесової формації на прикладі визначення можливої зміни параметрів лесової товщі, яка знаходиться під впливом навантаження від повної ваги будівлі; відпрацювання методики проведення зондування шляхом впровадження поліпшених, удосконалених ручних зондів та порівняння даних цих випробувань із тими, що були отримані іншими методами; визначення шляхів подальшого проведення досліджень за допомогою ручних зондів. Напрямки інженерно-геологічних досліджень були актуалізовані за допомогою методів аналізу та синтезу, та як інструментарій виконано динамічне зондування. Проаналізовані дані динамічного зондування грунтів зондами типу ДIIТ-5 конструкції Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна. Проведено зондування легким малогабаритним зондом типу ЛДАТЕ на об'єкті випробувань, що знаходився в складних інженерно-геологічних умовах: на забудованій території, грунти якої представлені лесами. У подальшому був визначений динамічний опір грунту зондуванню та виведена формула залежності між отриманими показниками динамічного опору. Зондування необводнених лесових грунтів, які складали територію будівництва, проводилося вперше застосованим зондом власної розробки групи авторів, у тому числі - й автора статті. Динамічне зондування, що набуло значного поширення під час інженерних випробувань у будівництві 60 - 70 рр. минулого сторіччя, сьогодні вживається рідко, а для дослідження лесових грунтів у їх різноманітних станах (обводнених, необводнених, порушених тощо) майже не розроблено. Тому виведення формули кореляції, що підтверджує права на вживання існуючих формул та розрахункових коефіцієнтів саме для грунтів лесової формації (а це близько 90 % четвертинних грунтів України), є актуальною та новітньою темою.
  Повний текст PDF - 448.938 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ульянов Я.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ульянов Я. В. Із досвіду проведення порівняльних випробувань лесових ґрунтів ручними динамічними зондами різноманітних конструкцій / Я. В. Ульянов // Наука та прогрес транспорту. Вісник Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна. - 2017. - № 6. - С. 120-127. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vdnuzt_2017_6_14.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського