Наукова періодика України Наука та прогрес транспорту


Myamlin S. V. 
Development of Recommendations for Extending the Useful Life of Passenger Cars / S. V. Myamlin, O. H. Reidemeister, A. L. Pulariia, V. O. Kalashnyk // Наука та прогрес транспорту. Вісник Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна. - 2015. - № 6. - С. 118-126. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vdnuzt_2015_6_14
Зауважено, що пасажирський вагонний парк Укрзалізниці в переважній більшості має вагони з понаднормованим терміном служби. У зв'язку з цим виникає необхідність пошуку методів обгрунтування продовження корисної експлуатації пасажирських вагонів та оцінки відповідності залишкового ресурсу конструкції кузовів вагонів експлуатаційним навантаженням протягом наступного терміну використання. При відборі вагонів виконувалось технічне діагностування їх стану з метою виявлення рівня корозійних та механічних пошкоджень. На наступних етапах виконувалось дослідження міцності несучих конструкцій кузовів вагонів на підставі експериментальних статичних та ударних на міцність випробувань, ресурсних випробувань на дію поздовжніх сил. Виконано оцінку та прогнозування відповідності ресурсу кузовів вагонів на наступний період. Обстеження вагонів до випробувань показало, що технічний стан купейних вагонів ЦМК кращий, ніж вагонів відкритого типу ЦМО. Так, у вагонах ЦМК зменшення товщини основних несучих елементів внаслідок корозії не перевищувало 10 %, були відсутні тріщини, деформації, обриви стійок та інше. В той же час, у вагонах ЦМО зменшення товщини внаслідок локальної корозії досягало 35 %. Наявні деформації та корозійні пошкодження Z нижньої обв'язки обох вагонів, поодинокі обриви стійок, пошкодження місць з'єднання хребтової і шкворневої балок. Проведені статичні та ударні на міцність випробування із подальшою оцінкою міцності елементів конструкції вагонів показали, що міцність останніх забезпечується згідно з нормативними документами та такі вагони не несуть загрози безпеці руху. Ударні ресурсні випробування показали, що всі вагони пройшли їх без ушкоджень. Ці ушкодження могли б перешкоджати проведенню випробувань і не могли бути усунені під час проведення чергового деповського або капітального ремонту та мали напрацювання на ресурс, яке дозволяє продовжити термін їх корисної експлуатації на наступний період. Результати проведених експериментальних досліджень доводять, що пасажирські вагони після 28 - 30 та 33 - 35 років експлуатації відповідають умовам міцності та безпеки руху згідно з нормативною документацією та дозволяють за умов ударної витривалості обгрунтовано продовжувати термін служби вагонів. Частина вагонного парку, яка повинна списуватися за терміном експлуатації, без додаткових заходів може продовжити термін служби завдяки розробленим рекомендаціям.
  Повний текст PDF - 390.098 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Myamlin S.
  • Reidemeister O.
  • Pulariia A.
  • Kalashnyk V.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Myamlin S. V. Development of Recommendations for Extending the Useful Life of Passenger Cars / S. V. Myamlin, O. H. Reidemeister, A. L. Pulariia, V. O. Kalashnyk // Наука та прогрес транспорту. Вісник Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна. - 2015. - № 6. - С. 118-126. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vdnuzt_2015_6_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Рейдемейстер Олексій Геннадійович (технічні науки)
  • Пуларія Андрій Луарсабович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського