Наукова періодика України Наука та прогрес транспорту


Доценко О. М. 
Розвиток координаційних здібностей студенток спеціальної медичної групи в процесі фізичного виховання / О. М. Доценко // Наука та прогрес транспорту. Вісник Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна. - 2013. - Вип. 5. - С. 146-154. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vdnuzt_2013_5_17
Обгрунтовано та розроблено методику розвитку координаційних здібностей студенток спеціальної медичної групи для підвищення рівня їх рухових можливостей та здоров'я у процесі фізичного виховання. Вивчено провідні фактори, показники та взаємозв'язки структури фізичного розвитку та фізичної підготовленості студенток. Визначено вплив експериментальної програми на рівень фізичної підготовленості, координаційні здібності, якість керування точнісними рухами різної координаційної структури. Розроблено модельні характеристики та нормативні шкали, які дозволяють підвищити координаційні можливості, фізичну підготовленість, працездатність, резервні можливості моторної системи студенток спеціальної медичної групи, зміцнити їх фізичне здоров'я, об'єктивізувати оцінку рухової функції та намітити шляхи її подальшого вдосконалювання з урахуванням нозологічних відхилень.Проаналізовано проблеми розвитку рухових можливостей та зміцнення здоров'я студенток спеціальної медичної групи у процесі фізичного виховання в технічному ВНЗ. Обгрунтовано та перевірено ефективність методики розвитку координаційних здібностей студенток з урахуванням їх функціонального стану в процесі фізичного виховання у ВНЗ. Наведено порівняльну характеристику рухових можливостей студенток, диференційованих на групи за нозологіями, у динаміці педагогічного процесу; визначено критерії підвищення резервних можливостей моторної системи під час керування рухами різної координаційної структури. Вперше впроваджено методику розвитку координаційних здібностей студенток спеціальної медичної групи, яка спрямована на формування та корекцію системи керування рухами різної координаційної структури, відчуття положення тіла та окремих його частин у просторі, покращання м'язово-суглобної чутливості; визначено вплив експериментальної програми на рівень розвитку і взаємозв'язки координаційних здібностей; визначено критерії резервних можливостей системи керування точнісними рухами. Удосконалено організаційні та методичні аспекти проведення занять у спеціальних медичних групах з визначенням навантаження для студенток, які мають різні відхилення у стані здоров'я. Розроблено математичні моделі, що характеризують рухові, зокрема, координаційні, можливості студенток спеціальної медичної групи. На основі розроблених показників можна враховувати функціональну та фізичну підготовленість студентів і формувати оптимальні режими рухової активності для кожної нозологічної групи, що особливо актуально для організації навчального процесу з фізичного виховання у вищій школі.
  Повний текст PDF - 367.471 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Доценко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Доценко О. М. Розвиток координаційних здібностей студенток спеціальної медичної групи в процесі фізичного виховання / О. М. Доценко // Наука та прогрес транспорту. Вісник Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна. - 2013. - Вип. 5. - С. 146-154. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vdnuzt_2013_5_17.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського