Наукова періодика України Наука та прогрес транспорту. Вісник Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна


Каменєв о. Ю. 
Проблематика підходів до дослідження безпеки використання ергатичних систем керування на залізничному транспорті / о. Ю. Каменєв // Наука та прогрес транспорту. Вісник Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна. - 2013. - Вип. 2. - С. 7-16. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vdnuzt_2013_2_3
Визначено вплив захисного стану ергатичних систем керування на залізничному транспорті на безпеку їх використання. Розроблено рекомендації щодо його врахування під час нормування та випробувань на етапі розробки і впровадження. Дослідження виконано на базі теорії надійності з використанням експоненціального закону розподілу відмов. Показано, що підтвердження відповідності ергатичних технічних засобів керування та регулювання руху поїздів певному рівню функціональної безпечності не є достатнім для гарантування безпеки їх використання. Встановлено, що захисна відмова ергатичної системи керування не виключає, а лише відстрочує небезпечний стан системи. Розвинуто підхід та вимоги до дослідження безпеки використання ергатичних систем керування на залізничному транспорті. На відміну від попередніх вони враховують показники не тільки функційної безпечності, але й безвідмовності у разі нормування та доказу безпеки даних систем. Врахування захисних відмов технічних засобів під час випробувань набезпеку використання, а також нормування характеристик надійності систем керування відповідальними технологічними процесами на залізничному транспорті відповідно до запропонованого підходу надає змогу підвищити рівень їх безпеки використання у процесі експлуатації.
  Повний текст PDF - 473.741 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Каменєв о.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Каменєв о. Ю. Проблематика підходів до дослідження безпеки використання ергатичних систем керування на залізничному транспорті / о. Ю. Каменєв // Наука та прогрес транспорту. Вісник Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна. - 2013. - Вип. 2. - С. 7-16. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vdnuzt_2013_2_3.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Каменєв Олександр Юрійович (технічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського