Наукова періодика України Українська культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку


Аметова Л. М. 
Інтерактивна книжкова графіка Євгенії Гапчинської / Л. М. Аметова // Українська культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку. Мистецтвознавство. - 2018. - Вип. 28. - С. 82-86. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ukrkm_2018_28_15
Виявлено особливості трансформації художньої мови Є. Гапчинської в книжковій графіці, пов'язаній з сучасними комп'ютерними технологіями і застосуванням девайсів. Розглянуто два інтерактивних видання видавництва "А-ба-ба-га-ла-ма-га" - "Аліса в країні див" та "Аліса в Задзеркаллі" Л. Керолла, в яких автор виявляла себе як книжковий дизайнер, що співпрацювала з гейм-аніматорами. Розкрито специфіку художньої манери оформлення цих видань, що полягає у поєднанні індивідуальної авторської творчої манери (орієнтованої на слов'яно-німецьку мистецьку спадщину) зі стилізацією образів у дусі Вікторіанської епохи. Прослідкований зв'язок творчості художниці з іншими книжковими графіками України (В. Єрко) та Росії (А. і О. Дугіни, С. Румак), які працюють із виконаними вручну ілюстраціями з комп'ютерним оцифруванням.Виявлено особливості трансформації художньої мови Є. Гапчинської в книжковій графіці, пов'язаній з сучасними комп'ютерними технологіями і застосуванням девайсів. Розглянуто два інтерактивних видання видавництва "А-ба-ба-га-ла-ма-га" - "Аліса в країні див" та "Аліса в Задзеркаллі" Л. Керолла, в яких автор виявляла себе як книжковий дизайнер, що співпрацювала з гейм-аніматорами. Розкрито специфіку художньої манери оформлення цих видань, що полягає у поєднанні індивідуальної авторської творчої манери (орієнтованої на слов'яно-німецьку мистецьку спадщину) зі стилізацією образів у дусі Вікторіанської епохи. Прослідкований зв'язок творчості художниці з іншими книжковими графіками України (В. Єрко) та Росії (А. і О. Дугіни, С. Румак), які працюють із виконаними вручну ілюстраціями з комп'ютерним оцифруванням.
  Повний текст PDF - 5.693 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Аметова Л.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Аметова Л. М. Інтерактивна книжкова графіка Євгенії Гапчинської / Л. М. Аметова // Українська культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку. Мистецтвознавство. - 2018. - Вип. 28. - С. 82-86. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ukrkm_2018_28_15.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Аметова Ліля Маметівна (культурологія)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського