Наукова періодика України Український журнал дитячої ендокринології


Авдієвська О. Г. 
Корекція статусу харчування дітей молодшого шкільного віку як профілактика метаболічного синдрому / О. Г. Авдієвська, Г. М. Даниленко // Український журнал дитячої ендокринології. - 2019. - № 2. - С. 32-38. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ujde_2019_2_8
На цей час однією з основних причин розвитку метаболічного синдрому (МС) у дітей, окрім нераціонального харчування та зниження якості харчових продуктів, є низький рівень знань батьків щодо профілактичних засобів, спрямованих на збереження та покращання здоров'я дитини. Розглянуто проблему покращання стану здоров'я дітей для запобігання розвитку МС шляхом реалізації програми медико-психологічного супроводу учнів та їх батьків у сучасній школі. Ця програма включає такі етапи: діагностичний (ідентифікація проблеми), інформаційний (підвищення компетентності учасників освітнього процесу щодо збереження здоров'я), підготовчий (складання індивідуальної програми медико-психологічного супроводу для кожного учня, розроблення рекомендацій для батьків та вчителя), розвиваючий (забезпечення гармонійного розвитку дитини). Мета роботи - обгрунтування моделі профілактики МС серед учнів початкової школи шляхом медико-психологічного супроводу розвитку здоров'язберігаючої компетентності батьків на підставі гігієнічної оцінки харчування родини. Проведено одноразове медико-статистичне дослідження за участю батьків 588 учнів початкової школи, які мешкають у великому місті (в обласному центрі - 243 дитини), малому місті (126 дітей) та сільській місцевості (219 дітей). З'ясовано, що однією з найбільш вагомих причин погіршення стану здоров'я дітей є порушення структури харчування та зниження його якості. Висвітлено особливості формування культури харчування українських родин. На підставі результатів проведеного аналізу характеру харчування учнів початкової школи встановлено, що лише (<$E3,6~symbol С~0,8>) % дітей харчуються двічі або менше разів на день. У переважної більшості дітей (<$E88,8~symbol С~1,3>) % 3 - 4-разове харчування. Значна частка дітей щодня не отримує м'ясо, рибу, молоко та молочні вироби. Рекомендованої для дітей норми щоденного споживання овочів та фруктів не дотримуються 25 % батьків. Висновки: розроблена програма медико-психологічного супроводу учнів початкової школи та їх батьків відповідає стратегії, зорієнтованої на суб'єкта профілактики, яка враховує традиції у родині, грунтується на активному ставленні її членів до власного здоров'я і спрямована на запобігання розвитку МС та зниження частоти неінфекційних захворювань серед дітей молодшого шкільного віку.
  Повний текст PDF - 1.666 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Авдієвська О.
  • Даниленко Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Авдієвська О. Г. Корекція статусу харчування дітей молодшого шкільного віку як профілактика метаболічного синдрому / О. Г. Авдієвська, Г. М. Даниленко // Український журнал дитячої ендокринології. - 2019. - № 2. - С. 32-38. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ujde_2019_2_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Авдієвська Олена Георгіївна (медичні науки)
  • Даниленко Георгій Миколайович (1932–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського