Наукова періодика України Український журнал дитячої ендокринології


Фіщук О. О. 
Використання інсулінових помп у лікуванні дітей із цукровим діабетом за даними реєстру Вінницької області / О. О. Фіщук, А. В. Хромих // Український журнал дитячої ендокринології. - 2017. - № 2. - С. 34-38. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ujde_2017_2_7
Мета роботи - дослідити вплив помпової інсулінотерапїї (ПІТ) на стан глікемічного контролю та частоту й тяжкість гострих ускладнень цукрового діабету (ЦД) і гіпоглікемії, діабетичного кетоацидозу - після переведення хворих з режиму багаторазових ін'єкцій інсуліну (БII). У дослідженні взяло участь 55 дітей, хворих на ЦД 1 типу: 24 хлопчики та 31 дівчинка віком від 1 до 17 років (у середньому (10,34 +- 6,87) року) із тривалістю захворювання від 0,6 до 11 років (у середньому (5,81 +- 4,13) року). Усіх дітей було переведено з БII на ПІТ. Для лікування застосовували інсулінові помпи Medtronic MiniMed (США). За допомогою помп уводили аналоги інсуліну ультракороткої дії (лізпро, аспарт). Рівень глікемії визначали за допомогою портативних глюкометрів і тест-смужок. Контрольне дослідження глікозильованого гемоглобіну (HbA1c) проводили кожних 3 міс. Кількість епізодів гіпоглікемій, діабетичного кетоацидозу підраховували через 12 міс після переведення на ПІТ. Рівень HbA1c перед переведенням на ПІТ становив від 8,22 до 13,54 % (у середньому (11,16 +- 2,17) %). Через 3 міс після переведення показник HbA1c зменшився в середньому до (8,96 +- 1,4) %, через 6 міс - у середньому до (8,12 +- 1,3) %. Через 12 міс від початку дослідження показник HbA1c стабілізувався в межах (8,24 +- 1,4) %. За одержаними даними, епізодів гіпоглікемій за попередній рік у досліджуваній групі, пацієнти якої перебували на той час на БII, було: легких гіпоглікемій - 140 (спостерігалися у всіх 55 пацієнтів); середнього ступеня тяжкості - 98 (23 пацієнти); тяжких гіпоглікемій - 39 (1 пацієнт). Через рік після переведення цих пацієнтів на ПІТ кількість епізодів гіпоглікемій зменшилася: легких гіпоглікемій - 21, середнього ступеня тяжкості - 43, тяжких гіпоглікемій - 10. Кількість випадків діабетичного кетоацидозу до переходу на ПІТ за рік - 15 епізодів. Після початку ПІТ кількість випадків кетоацидозу зменшилася до семи. Висновки: постійна підшкірна інфузія інсуліну у вигляді ПІТ має низку переваг над багаторазовими ін'єкціями інсуліну і може вважатися методом вибору в лікуванні дітей, хворих на ЦД, особливо з незадовільним глікемічним контролем та частими гострими ускладненнями ЦД.
  Повний текст PDF - 1.397 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Фіщук О.
  • Хромих А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Фіщук О. О. Використання інсулінових помп у лікуванні дітей із цукровим діабетом за даними реєстру Вінницької області / О. О. Фіщук, А. В. Хромих // Український журнал дитячої ендокринології. - 2017. - № 2. - С. 34-38. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ujde_2017_2_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Фіщук Оксана Олексіївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського