Наукова періодика України Український журнал дитячої ендокринології


Рябоконь Є. М. 
Особливості прорізування тимчасових зубів у дітей, народжених із синдромом затримки внутрішньоутробного розвитку / Є. М. Рябоконь, В. М. Хижняк, О. В. Гармаш // Український журнал дитячої ендокринології. - 2017. - № 1. - С. 27-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ujde_2017_1_7
Мета роботи і порівняти терміни прорізування тимчасових зубів (кількість зубів, що прорізалися до віку 1 рік) у дітей харківської популяції, які народилися з низьким зростом і малою масою тіла до гестаційного віку (синдром затримки внутрішньоутробного розвитку (СЗВУР)), та дітей, які мали нормальні масо-ростові параметри під час народження, на основі статистичних даних по одному з районів м. Харкова. Здійснено ретроспективний аналіз статистичних даних про терміни прорізування тимчасових зубів по історіях розвитку пацієнтів 1-го відділення КЗОЗ "Харківська міська дитяча поліклініка № 23" за 23 роки (з 1991 по 2013 р.). Розвиток зубощелепної системи у дітей з діагнозом затримки внутрішньоутробного розвитку під час народження суттєво відрізняється від її стану в дітей, які мали нормальні масо-ростові параметри під час народження. У дітей, що народилися із СЗВУР, пізніше починається прорізування зубів, а в 16 % випадків було зафіксовано порушення послідовності прорізування тимчасових зубів. Переважна більшість дітей (75,6 %), які народилися з нормальними масо-ростовими параметрами до гестаційного віку, у віці 1 рік мали 6 - 9 зубів (кількість зубів відповідала нормі). У дітей, що народилися із затримкою внутрішньоутробного розвитку, тільки в 46 % випадків кількість зубів відповідала нормі. Близько 6 % таких дітей у віці 1 рік не мали жодного зуба. Висновки: під час оцінювання стоматологічного статусу дітей першого року життя та, зокрема, термінів прорізування тимчасових зубів слід брати до уваги регіональні норми. У переважної більшості дітей (75,6 %), які народилися з нормальними масо-ростовими параметрами до гестаційного віку, кількість зубів у віці 1 рік відповідала нормі. Стоматологічний статус дітей, які народилися з масою тіла нижче 10 перцентилю до гестаційного віку істотно відрізняється від статусу дітей, чиї масо-ростові параметри під час народження відповідають нормі. Синдромальні, метаболічні або уроджені вади, наявні внутрішньоутробно, впливають на стоматологічний статус дитини. Тільки у 46,5 % дітей із СЗВУР в анамнезі кількість зубів у віці 1 рік відповідала нормі.
  Повний текст PDF - 1.134 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Рябоконь Є.
  • Хижняк В.
  • Гармаш О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Рябоконь Є. М. Особливості прорізування тимчасових зубів у дітей, народжених із синдромом затримки внутрішньоутробного розвитку / Є. М. Рябоконь, В. М. Хижняк, О. В. Гармаш // Український журнал дитячої ендокринології. - 2017. - № 1. - С. 27-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ujde_2017_1_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Рябоконь Євген Миколайович (медичні науки)
  • Гармаш Ольга Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського