Наукова періодика України Український біофармацевтичний журнал


Качур О. І. 
Зміни показників ендогенної інтоксикації у щурів за експериментального канцерогенезу та застосування ентеросорбції / О. І. Качур, Л. С. Фіра, П. Г. Лихацький // Український біофармацевтичний журнал. - 2019. - № 2. - С. 44-49. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ubfj_2019_2_10
Рак товстої кишки є однiєю з найбiльш поширених злоякiсних пухлин. На його частку припадає 45 % випадкiв захворювання на рак шлунково-кишкового тракту у жiнок i 60 % - у чоловiкiв. Виникнення пухлин супроводжується синдромом ендогенної інтоксикації, що потребує, окрім протипухлинної терапії, застосування терапії супроводу, зокрема, ентеросорбції. Мета дослідження - з'ясувати зміни маркерів ендогенної інтоксикації в організмі білих щурів за умов індукованого 1,2-диметилгідразинового канцерогенезу та після застосування ентеросорбенту АУТ. Матеріали та методи - експерименти виконано на білих щурах-самцях, яким моделювали рак товстої кишки шляхом щотижневого підшкірного введення 1,2-диметилгідразину в дозі 7,2 мг/кг маси тіла впродовж 30 тижнів. Ентеросорбент АУТ вводили інтрагастрально щоденно впродовж 21 доби після моделювання канцерогенезу в дозі 1 мл завису (що відповідає 0,2 г чистій масі препарату) на 100 г маси тіла тварини. Ступінь ендогенної інтоксикації визначали за еритроцитарним індексом інтоксикації та вмістом молекул середньої маси. Стан гуморальної ланки імунної системи оцінювали за вмістом циркулюючих імунних комплексів у сироватці крові. За умов індукованого 1,2-диметилгідразином канцерогенезу зареєстровано збільшення вмісту усіх фракцій молекул середньої маси. Одночасно відмічено підвищення проникності еритроцитарних мембран, на що вказувало зростання відсотка еритроцитарного індексу інтоксикації (до кінця дослідження на 68 %). Виявлено статистично достовірне підвищення вмісту циркулюючих імунних комплексів за умов хронічної неопластичної інтоксикації, який на 7-ий місяць експерименту досяг найвищого рівня (335 %). Застосування вуглецевого ентеросорбенту АУТ призвело до нормалізації досліджуваних показників. Висновки: розвиток індукованого хімічного канцерогенезу супроводжується поглибленням ендогенної інтоксикації організму. Застосування ентеросорбенту АУТ приводить до зниження ступеня інтоксикації, що дає можливість запропонувати його до включення у схеми лікування онкохворих з метою полегшення перебігу захворювання.
  Повний текст PDF - 326.021 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Качур О.
  • Фіра Л.
  • Лихацький П.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Качур О. І. Зміни показників ендогенної інтоксикації у щурів за експериментального канцерогенезу та застосування ентеросорбції / О. І. Качур, Л. С. Фіра, П. Г. Лихацький // Український біофармацевтичний журнал. - 2019. - № 2. - С. 44-49. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ubfj_2019_2_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Качур Олеся Іванівна (медичні науки)
  • Фіра Людмила Степанівна (біологічні науки)
  • Лихацький Петро Григорович (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського