Наукова періодика України Український біофармацевтичний журнал


Ткаченко В. А. 
Вплив еплеренону на фізіологічні параметри та ступінь карбонільно-оксидативного стресу у щурів з експериментальним ушкодженням міокарда / В. А. Ткаченко // Український біофармацевтичний журнал. - 2018. - № 2. - С. 4-12. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ubfj_2018_2_3
Ступінь ішемічного ураження міокарда значною мірою залежить від активності системи антиоксидантного захисту, саме тому для лікування застосовуються антиоксидантні засоби. В кардіології використовуються антагоністи альдостерону, серед яких особливу увагу привертає інспра як доповнення до стандартної терапії для зменшення ризику несприятливих кардіоваскулярних подій та летальності у пацієнтів з дисфункцією лівого шлуночка. Дані стосовно антиоксидантних властивостей цього препарату поодинокі і досить суперечливі. Мета роботи - визначити вплив інспри на показники карбонільно-оксидативного стресу та антиоксидантної системи за експериментального ушкодження міокарда у щурів. ішемічне ушкодження у щурів моделювали за введенням пітуїтрину та ізадрину за схемою Беленічева та ін. (2012). Всі щури були розділені на 4 групи (n = 10): 1 - інтактні щури; 2 - щури з пітуїтрин-ізадрин індукованим ушкодженням міокарда (ПІУМ); 3 - вводили корвітин (К) щурам з ПІУМ (5 днів); 4 - вводили інспру щурам з ПіУМ (5 днів). Щурів утримували у стандартних умовах згідно з правилами гуманного поводження з лабораторними тваринами. Ступінь карбонільно-оксидативного стресу визначали за кількістю ТБК-активних речовин (ТБКАР), рівнем кінцевих продуктів глікації (КПГ) та окисної модифікації білків (ОМБ). Активність антиоксидантних ензимів каталази, супероксиддисмутази (СОД), глутатіонпероксидази (ГП) та глутатіонредуктази (ГР) визначали за стандартними методиками. У щурів з ПіУМ спостерігали зміни фізіологічних та біохімічних показників, що є характерними для ішемічного стану. Рівень ТБКАР, ОМБ та КПГ у плазмі вірогідно підвищувався, що свідчило про активацію процесів ПОЛ та карбонільної модифікації протеїнів. Активність каталази у крові знижувалась у 2,2 рази, а рівень ГП, навпаки, підвищувався. Після застосування корвітину та інспри визначались суттєві зміни досліджуваних показників: повернення ЧСС і динаміки ЕКГ до норми, зниження рівня ТБКАР, ОМБ та КПГ практично до вихідних значень. Активність каталази підвищувалась, а СОД знижувалась до значень, що вірогідно менші за норму. Інші ферменти не проявляли вірогідних змін. Висновки: кардіотерапевтична дія інспри частково обумовлена її антиоксидантними властивостями, які є більш вираженими, ніж за дії класичного антиоксиданта корвітину.
  Повний текст PDF - 496.914 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ткаченко В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ткаченко В. А. Вплив еплеренону на фізіологічні параметри та ступінь карбонільно-оксидативного стресу у щурів з експериментальним ушкодженням міокарда / В. А. Ткаченко // Український біофармацевтичний журнал. - 2018. - № 2. - С. 4-12. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ubfj_2018_2_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Ткаченко Віктор Анатолійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського