Наукова періодика України Український біофармацевтичний журнал


Залигіна Є. В. 
Дослідження поліфенольних сполук у складі густих екстрактів з незрілих плодів горіха волоського / Є. В. Залигіна, О. А. Подплетня, К. В. Соколова // Український біофармацевтичний журнал. - 2018. - № 2. - С. 70-73. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ubfj_2018_2_14
Фенольні сполуки - найбільш поширений клас біологічно активних речовин рослинного походження, які мають низьку токсичність, позитивно впливають на фізіологічні процеси в організмі людини, підвищуючи його резистентність. До полімерних фенольних сполук належать дубильні речовини (таніни), лігніни, меланіни, гумінові кислоти. В організмі людини і тварин ароматичні кільця не синтезуються, а надходять разом з рослинною їжею та включаються до складу багатьох життєво необхідних фенольних сполук - адреналіну, тироксину, серотоніну та ін. Більшість фармакологічних ефектів поліфенолів зв'язують з їх високою антиоксидантною активністю. Нині ведеться активний пошук нових джерел антиоксидантів рослинного походження, зокрема поліфенолів для фармацевтичної промисловості. Нашу увагу привернули густі екстракти із незрілих плодів горіха волоського, які виявляють антимікробну, гастропротекторну та протизапальну активність. Мета роботи - дослідити кількісний та якісний склад поліфенольних сполук густих екстрактів з незрілих плодів горіха волоського. Екстракт густий водний та екстракти густі водно-спиртові з концентрацією екстрагенту - спирту етилового 30 %, 70 % та 96 % були одержані на базі НФаУ під керівництвом професора В. А. Георгіянц шляхом комплексної переробки незрілих плодів молочно-воскової стиглості горіха волоського (Juglans regia L.). Визначення вмісту поліфенольних сполук у густих екстрактах із незрілих плодів ГВ проводили методом абсорбційної спектрофотометрії. Виявлено, що випробовувані розчини з екстракту густого водного та екстрактів густих водно-спиртових з концентрацією спирту етилового 30 %, 70 % та 96 % характеризуються наявністю максимуму поглинання за довжини хвилі 745 нм, що є близьким до максимуму поглинання розчину стандартної речовини пірогалолу, приготованого за таких же умов. Вміст танінів у перерахунку на пірогалол у відсотках для водного екстракту склав 1,94 %, а для водно-спиртових (30 %, 70 %, 96 %) - 2,02 %, 2,10 %, 1,42 % відповідно. Висновки: методом абсорбційної спектрофотометрії були виявлені поліфенольні сполуки у складі всіх досліджуваних густих екстрактів із незрілих плодів горіха волоського. Найбільшу кількість танінів вмішує водно-спиртовий 70 % екстракт (2,10 %), найменшу - водно-спиртовий 96 % (1,42 %). Кількість поліфенольних сполук у водному та водно-спиртових 30 %, 70 % екстрактах не має достовірних відзнак.
  Повний текст PDF - 292.671 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Залигіна Є.
  • Подплетня О.
  • Соколова К.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Залигіна Є. В. Дослідження поліфенольних сполук у складі густих екстрактів з незрілих плодів горіха волоського / Є. В. Залигіна, О. А. Подплетня, К. В. Соколова // Український біофармацевтичний журнал. - 2018. - № 2. - С. 70-73. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ubfj_2018_2_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Залигіна Євгенія Володимирівна (1988–) (фармацевтичні науки)
  • Подплетня Олена Анатоліївна (медичні науки)
  • Соколова Катерина Віталіївна (1986–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського