Наукова періодика України Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право


Masar D. 
Stimulation of electoral interest in Slovak Republic / D. Masar, N. Kovachova, A. Jankurova // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. - 2018. - № 2. - С. 62–69. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/uazt_2018_2_9
Сьогодні дедалі важливішим стає термін "криза демократії", який дуже тісно пов'язаний з байдужістю виборців, політичною недовірою та браком прийняття рішень громадянами. Майже парадоксальним є те, що концепція неоелітарної теорії демократії, в якій політичні рішення випливають із волі вузького кола "найкращих", стає все більш інтенсивним у середовищі громадянського суспільства, який зараз має набагато більш помітний статус і сильні компетенції. Щоб не знищувати негативну тенденцію зменшення участі, існує потреба в деяких змінах у нашій політичній системі та зміцненні громадянської культури. Мета статті - аналіз можливостей стимулювання електорального інтересу з метою посилення політичної участі в Словацькій Республіці. Методологічною основою дослідження є система методів наукового пізнання як загальної науки (діалектика, формальна логіка, аналіз та синтез, моделювання) та спеціальна (історична, правова, функціонально-правова тощо), що дозволяє досягти мети, створює методологічну основу статті. Демократична криза є небажаним елементом, який знаходиться під впливом низького рівня участі виборців у виборах. Щоб запобігти втрати інтересу громадянами щодо виборів і тим самим посилити участь виборців у процесах прийняття рішень, необхідно вжити певні заходи у вигляді запровадження електронного голосування, примусової участі у виборах, об'єднання окремих видів виборів і т.д. Ці заходи можуть усунути демократичну кризу та забезпечити прогрес суспільства. Висновок: прогрес громадянського суспільства та динаміка його розвитку, як і раніше в Кельні і на ранніх етапах виявлення себе. Хоча спроба боротьби з фазою з небажаними елементами у формі апатії є невимовною, оскільки вона не має порядку, групової солідарності та домінують в ній проблемні та конфліктні ситуації. Сьогодні для демократії потрібне не лише офіційне визнання того, що уряд виник шляхом демократичних виборів та що вся влада йде від людей, а й важливим фактором є те, чи демократія активно використовується для нашого власного блага. До тих пір, поки не досягнуто політичне розширення можливостей та поступове застосування інноваційних інструментів, які підтримують зацікавленість виборців у процесах прийняття рішень, збільшення явки виборців може розглядатися лише як утопія в нашому суспільстві.
  Повний текст PDF - 370.774 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Masar D.
  • Kovachova N.
  • Jankurova A.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Masar D. Stimulation of electoral interest in Slovak Republic / D. Masar, N. Kovachova, A. Jankurova // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. - 2018. - № 2. - С. 62–69. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/uazt_2018_2_9.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського