Наукова періодика України Український антарктичний журнал


Bazylevska M. S. 
Adsorption properties of the fumed individual and mixed Si, Ti and Al oxides as proxies for the Antarctic atmospheric mineral aerosols / M. S. Bazylevska, V. I. Bogillo // Український антарктичний журнал. - 2019. - № 1. - С. 3-17. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/uazh_2019_1_3
Мета роботи - визначення впливу природи та вмісту X, CX в оксидах X/SiO2 (X = Al2O3, TiO2, Al2O3/TiO2) на характеристики їх поверхні. За допомогою методу волюметрії виміряно низькотемпературні ізотерми адсорбції азоту на поверхні 12 індивідуальних і змішаних пірогених оксидів Si, Ti та Al, як компонентів мінеральних аерозолів в атмосфері Антарктики. Згідно теорії БЕТ розраховано питомі площі поверхні оксидів, SBET. Залежності між CX і SBET для змішаних оксидів не виявлено, що пов'язано з впливом температури реакції гідролізу MCln (M = Si, Ti та Al) у кисень/водневому полумії та відношень концентрацій O2, H2 і MCln на структурні характеристики первинних частинок та агрегатів. За допомогою методу регуляризації розраховано розподіли поверхні оксидів за енергіями адсорбції N2 та показано, що вона характеризується високою мірою енергетичної неоднорідності. Для опису адсорбції N2 у повному діапазоні його тисків застосовано Зета - ізотерму адсорбції (ZAI), яку одержано в наближенні адсорбованого пару, як набору кластерів молекул. За рівняннями ZAI розраховано питомі площі поверхні оксидів, As, максимальні кількості молекул в адсорбованих кластерах, товщини адсорбованої рідкої плівки та вільні поверхневі енергії оксидів за відсутності адсорбції, <$Egamma sup S0>. As гарно корелює з SBET та складає 77,5 % від неї. Величина <$Egamma sup S0> зростає у разі збільшення середньої енергії адсорбції N2. Залежності між <$Egamma sup S0> та CX (з урахуванням <$Egamma sup S0> для X) для змішаних оксидів не виявлено. Для SiO2, Al2O3 і TiO2 <$Egamma sup S0> зростає у разі збільшення діелектричної проникності оксидів та показника заломлення і знаходяться в діапазоні їх дисперсійних компонент вільної поверхневої енергії, які визначено за іншими експериментальними методами та розраховано згідно теорії Ліфшиця. Знайдені параметри для оксидів надають змогу оцінити активність їх поверхонь по відношенню до домішок в атмосфері Антарктики, що необхідно для розрахунку їх коефіцієнтів розподілу між частинками й атмосферою і кінетики їх видалення.
  Повний текст PDF - 336.787 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Bazylevska M.
  • Bogillo V.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Bazylevska M. S. Adsorption properties of the fumed individual and mixed Si, Ti and Al oxides as proxies for the Antarctic atmospheric mineral aerosols / M. S. Bazylevska, V. I. Bogillo // Український антарктичний журнал. - 2019. - № 1. - С. 3-17. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/uazh_2019_1_3.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського