Наукова періодика України Український антарктичний журнал


Мірошниченко О. А. 
Впровадження діагностичних процедур і тренінгових програм у психологічну підготовку та реабілітацію зимівників / О. А. Мірошниченко, О. П. Гуцуляк, О. В. Марченко // Український антарктичний журнал. - 2017. - № 16. - С. 178-187. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/uazh_2017_16_20
Розглянуто питання психологічної підготовки українських зимівників до тривалої діяльності за екстремальних умов. Мета роботи - розглянути питання психологічної підготовки українських зимівників до тривалої діяльності за екстремальних умов, обгрунтувати доцільність застосування психологічних методик дослідження готовності до діяльності, за допомогою математичного апарату довести ефективність впровадження тренінгових програм в період реабілітації після зимівлі. Розглянуто складові психологічного інструментарію, обгрунтовано доцільність застосування психологічних методик дослідження готовності до діяльності, а також надано опис, яким чином психолог проводить психологічні обстеження, а саме: спостереження, індивідуальні бесіди, ділові ігри, тестування за допомогою методик. Згідно розробленої концепції типології українського зимівника, найбільша увага приділяється адаптаційним можливостям особистості, що буде зимувати далеко від домівки за відсутності звичних умов. З'ясовано, що психологічна діагностика є важливою частиною проведення відбору та підготовки зимівників до екстремальних умов діяльності в Антарктиці. Ефективним методом зменшення негативного впливу життєвих ситуацій на розвиток негативних психоемоційних станів у зимівників є використання психологічних тренінгів, які проводяться у період підготовки українських зимівників до участі в антарктичних експедиціях та після повернення з експедиції. За допомогою математичного апарату доведено ефективність впровадження тренінгових програм в період реабілітації після зимівлі. Висновки: професійний психофізіологічний відбір є одним із найважливіших шляхів підвищення ефективності професійної діяльності за умов антарктичної станції. Для проведення професійного психофізіологічного відбору майбутніх зимівників необхідно виконувати чітке відпрацювання методичних підходів щодо його проведення. Обов'язковими вимогами під час організації та здійснення професійного психофізіологічного відбору є стандартизація умов проведення, дотримання етичних норм, перевірка ефективності психологічного інструментарію за допомогою методів математичного аналізу.
  Повний текст PDF - 562.074 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Мірошниченко О.
  • Гуцуляк О.
  • Марченко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Мірошниченко О. А. Впровадження діагностичних процедур і тренінгових програм у психологічну підготовку та реабілітацію зимівників / О. А. Мірошниченко, О. П. Гуцуляк, О. В. Марченко // Український антарктичний журнал. - 2017. - № 16. - С. 178-187. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/uazh_2017_16_20.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського