Наукова періодика України Технічні науки та технології


Kelemen M. 
Machine motion optimization / M. Kelemen // Технічні науки та технології. - 2018. - № 3. - С. 82-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/tnt_2018_3_12
Перевірка трубних систем необхідна для запобігання ушкодженням та аваріям. Також їх ремонт і очищення можуть виконуватися без будь-яких земляних робіт. Трубні механізми придатні для переміщення всередині газопроводу, водопроводу, нафтопроводу, трубопроводів для стічних вод, трубопроводів для транспортування хімічних продуктів, парогенераторів, труб котлів тощо. Нині для руху всередині труб використовуються колісні або гусеничні механізми. Коли стіна труби забруднена або на внутрішній стороні стіни труби наявні намули, колісний тип механізму схильний до проковзування. Питання проектування конструкції адаптивних трубних механізмів залишається невивченим, тому наступне дослідження буде сфокусовано на цьому. Основна мета дослідження - оптимізувати структуру механізму для поліпшення загальних властивостей як швидкості руху, так і сили тяги. Пересувні блоки являють собою щетинки, які мають різні структурні та матеріальні властивості. Для установки механізму можуть бути визначені монтажний кут і початкове відхилення, а також довжина щетинки. Щетинки розміщуються під кутом на корпусі механізму в дві групи (спереду і ззаду). Лінійний привід розміщується між цими групами щетинок. Періодичний хід виконавчого механізму створює поступальний рух усередині труби. Феномен різниці тертя є ключовим фактором для руху механізму всередині труби. Крім того, для аналізу у процесі проектування цього механізму важливим є явище контакту між щетинками і стінкою труби. Реальні щетинки мають обмеження в їх вигині. У кожному випадку деформація має бути в гнучкій області навантаження. Гнучкість щетинок використовується як засіб для компенсації нерівностей стінки труби під час руху механізму всередині труби.
  Повний текст PDF - 725.335 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Kelemen M.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Kelemen M. Machine motion optimization / M. Kelemen // Технічні науки та технології. - 2018. - № 3. - С. 82-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/tnt_2018_3_12.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського