Наукова періодика України ScienceRise


Медведовська Н. В. 
Результати дослідження змін якості життя при вродженій патології органа зору у дітей раннього віку / Н. В. Медведовська, Ю. В. Барінов, Т. М. Бухановська, А. А. Шевчик // ScienceRise. Medical science. - 2017. - № 11. - С. 44-47. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/texcsrm_2017_11_10
Мета роботи - вивчення змін компонентів якості життя у хворих з глаукомою різних стадій, як інструменту обгрунтування доцільності застосування поєднання лікувальних та реабілітаційних заходів. Матеріали та методи. Первинним матеріалом були дані офіційної статистичної звітності щодо захворюваності, поширеності хвороб ока та його придаткового апарату, зокрема глаукоми, та анкети соціологічного дослідження за адаптованою версією стандартизованого опитувальника SF-36 - 298 анкет, з них 198 з основної групи та 100 - з контрольної. Науковою базою дослідження стали амбулаторно-поліклінічні відділення закладів охорони здоров'я області, зокрема міста Ужгород, в яких надається медична допомога хворим з глаукомою. Основою дослідження став системний підхід, з комплексним використанням аналітико-синтетичного, медико-статистичного та соціологічного (анкетного опитування) методів. Результати. З'ясовано, що більшість респондентів з основної групи, на відміну від пацієнтів з контрольної групи мали порушення компонентів якості життя різної вираженості. Оцінка результатів дослідження фізичного та психологічного компонентів виявила найбільшу розбіжність в показниках між основною і контрольною групами за шкалами загального сприйняття здоров'я (GH) та емоційних (RE) проблем в обмеженні життєдіяльності. В основній групі хворих на глаукому середня підсумкова оцінка рівня якості життя склала 621,12, в контрольній групі - 828,87 бали. Підсумковий рівень якості життя респондентів основної групи (хворих на глаукому) знижений порівняно з контрольною групою на 25,06 % (р << 0,001). Висновки: дослідженням доведена наявність змін якості життя пацієнтів з глаукомою за наявності у них порушень зору. Це обгрунтовує доцільність вивчення індивідуальних особливостей втрати компонентів якості життя задля їх врахування при призначенні комплексу лікувальних та реабілітаційних заходів, направлених на лікування та попередження виникнення порушень зорових функцій, згідно діючих медико-технологічних документів.
  Повний текст PDF - 340.933 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Медведовська Н.
  • Барінов Ю.
  • Бухановська Т.
  • Шевчик А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Медведовська Н. В. Результати дослідження змін якості життя при вродженій патології органа зору у дітей раннього віку / Н. В. Медведовська, Ю. В. Барінов, Т. М. Бухановська, А. А. Шевчик // ScienceRise. Medical science. - 2017. - № 11. - С. 44-47. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/texcsrm_2017_11_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Медведовська Наталія Володимирівна (медичні науки)
  • Барінов Юрій Вікторович (медичні науки)
  • Бухановська Тетяна Миколаївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського