Наукова періодика України Системи управління, навігації та зв'язку


Іванець Г. В. 
Комплексна модель прогнозування збитків внаслідок надзвичайних ситуацій в державі / Г. В. Іванець, І. О. Толкунов // Системи управління, навігації та зв'язку. - 2018. - Вип. 6. - С. 68-73. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/suntz_2018_6_15
Вирішено проблеми прогнозування можливих збитків нанесених державі внаслідок надзвичайних ситуацій. В більшості випадків для прогнозування збитків застосовують методи регресійного аналізу, факторного аналізу та статистико-ймовірнісні методи, які орієнтовані в основному на прогнозування окремих видів надзвичайних ситуацій та наслідків від них. Можливості комплексного вирішення задачі всебічного прогнозування не тільки можливості виникнення надзвичайних ситуацій в цілому, але й можливих збитків внаслідок нихна основі фактографічної інформації про надзвичайні ситуації за деякий період моніторингу досліджені недостатньо. Все це дозволяє стверджувати, що доцільним є створення комбінованого методу прогнозування наслідків надзвичайних ситуацій, що визначає проблему та актуальність дослідження. Корисність і доцільність застосування даного методу обумовлена тим, що комбінований метод об'єднує метод регресійного аналізу, метод факторного аналізу та ймовірнісно-статистичний метод прогнозу. Це дозволяє компенсувати недоліки одних за допомогою інших, що призведе до підвищення точності прогнозування. Мета статті - розробка комбінованого методу та комплексної моделі прогнозування збитків внаслідок надзвичайних ситуацій в державі. На основі комбінованого методу розроблена комплексна модель прогнозування збитків внаслідок надзвичайних ситуацій, яка дозволяє здійснювати прогноз збитків в цілому по державі та показників індивідуального ризику в регіонах країни на основі фактографічної інформації про надзвичайні ситуації за деякий період моніторингу. В результаті експериментальних досліджень встановлено, що запропонована модель дозволяє комплексно вирішувати задачі прогнозування збитків внаслідок надзвичайних ситуацій різного характеру, загальних можливих збитків та показників і ндивідуального ризику в регіонах держави з середньою відносною похибкою прогнозу не більше десяти відсотків. Висновки та область застосування результатів дослідження. Запропонована комплексна модель дозволяє здійснювати прогнозування можливих завданих збитків та індивідуальних ризиків загинути внаслідок надзвичайних ситуацій як в державі в цілому, так і її регіонах, з метою адекватного реагування сил цивільного захисту та відпрацювання заходів щодо недопущення процесу виникнення надзвичайних ситуацій, можливої ліквідації їх наслідків з найбільшою ефективністю і найменшими втратами.
  Повний текст PDF - 320.357 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Іванець Г.
  • Толкунов І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Іванець Г. В. Комплексна модель прогнозування збитків внаслідок надзвичайних ситуацій в державі / Г. В. Іванець, І. О. Толкунов // Системи управління, навігації та зв'язку. - 2018. - Вип. 6. - С. 68-73. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/suntz_2018_6_15.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Толкунов Ігор Олександрович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського