Наукова періодика України Системи управління, навігації та зв'язку


Гороховатський В. О. 
Дослідження модифікацій методу встановлення релевантності зображень об’єктів за описами у вигляді множини дескрипторів ключових точок / В. О. Гороховатський, А. А. Васильченко, К. П. Манько, Р. П. Пономаренко // Системи управління, навігації та зв'язку. - 2018. - Вип. 5. - С. 74-78. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/suntz_2018_5_17
Досліджено моделі для встановлення ступеня релевантності зображень у просторі дескрипторів ключових точок зображень для реалізації структурних методів розпізнавання зорових образів у системах комп'ютерного зору. Мета статті - проведення експериментального дослідження ефективних за параметром швидкодії модифікацій способів встановлення подібності описів у просторі дескрипторів ключових точок на підставі апарату аналізу бітових даних. Завдання: розроблення математичних та програмних моделей оброблення даних при обчисленні подібності структурних описів, вивчення властивостей та особливостей застосування цих моделей, оцінювання ефективності за результатами оброблення конкретних зображень. Застосовуваними методами є: детектор BRISK для формування дескрипторів ключових точок, інтелектуальний аналіз даних, метод кластеризації k-середніх, методи побітового оброблення та підрахунку частоти входження даних, теорія хешування бітових даних, програмне моделювання. Методи класифікації зображень з використанням подібності описів у просторі дескрипторів ключових точок одержують подальший розвиток та застосування на підставі впровадження апарату аналізу бітових даних. Кластерне подання описів не тільки скорочує час оброблення, але й показує чутливість модифікації методу до незначних особливостей зображення і його можливість широкого застосування у системах комп'ютерного зору. Хешування опису без втрати даних суттєво прискорює (у експерименті у сотні разів) процес обчислення ступеня релевантності описів. Вибрана хеш-функція може впливати на результат і сприяти покращенню рівня розрізнення зображень. Побудова узагальненого опису у вигляді спільного дескриптора значно скорочує час обчислень, при цьому виникає потреба у попередньому обробленні опису з метою формування скороченого опису із списку списку значущих дескрипторів. Висновки: наукова новизна дослідження полягає в удосконаленні методу структурного розпізнавання зображень на основі опису як множини дескрипторів ключових точок шляхом застосування апарату кластеризації, виявлення узагальнених властивостей та хешування даних для визначення модифікованих мір релевантності аналізованих та еталонних описів. Практична значущість роботи - досягнення суттєвого рівня підвищення швидкодії обчислення релевантності зображень, підтвердження результативності запропонованих модифікацій на прикладах зображень, одержання прикладних програмних моделей для дослідження та впровадження методів класифікації у системах комп'ютерного зору.
  Повний текст PDF - 461.565 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гороховатський В.
  • Васильченко А.
  • Манько К.
  • Пономаренко Р.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гороховатський В. О. Дослідження модифікацій методу встановлення релевантності зображень об’єктів за описами у вигляді множини дескрипторів ключових точок / В. О. Гороховатський, А. А. Васильченко, К. П. Манько, Р. П. Пономаренко // Системи управління, навігації та зв'язку. - 2018. - Вип. 5. - С. 74-78. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/suntz_2018_5_17.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гороховатський Володимир Олексійович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського