Наукова періодика України Статистика України


Shevchuk V. O. 
Natural Foundations for Management of Balanced Economic Development. Part II. Components of Capital and Prospects of Their Modernization / V. O. Shevchuk // Статистика України. - 2017. - № 1. - С. 84-89. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/su_2017_1_14
Досліджено сучасне наукове обгрунтування стратегії управління розвитком економіки на основі унікальної інтелектуальної спадщини С. Подолинського, а також В. Вернадського і М. Руденка, які продовжили та творчо розвинули фізико-економічні ідеї свого видатного попередника. Новаторські здобутки наших співвітчизників на теренах фізичної економії узгоджуються з положеннями новітніх теорій управління та формують фізико-економічне знання, засноване на природничих засадах забезпечення рівноважного розвитку економіки.Проаналізована спроба М. Руденка побудувати новітню модель економічної рівноваги, що з позиції онтології грунтується на засадах закону парних і непарних чисел. Розглянуто положення, що усвідомлене управління рівноважним довготривалим розвитком економіки, зокрема дотримання рівноваги у сфері господарювання, належить забезпечувати насамперед у галузях продукування абсолютних благ та виготовлення відносних благ, що перебувають між собою в органічному симбіозі. Наведено алгоритм визначення абсолютного капіталу на засадах фізичної економії. Висвітлено структуру абсолютного капіталу та вказано безальтернативні абсолютні блага, що мають бути до неї включені для забезпечення її повноти. Виконано фізико-економічну інтерпретацію доданків, до яких належать солома, худоба і гній. Охарактеризовано складові абсолютного і відносного капіталів. Обгрунтовано, що основоположними природничими засадами управління економікою є дотримання закону збереження і перетворення енергії з урахуванням енергетичної відмінності живого й неживого. Цей фундаментальний науковий закон відіграє визначальну роль у забезпеченні економічної рівноваги та довготривалого розвитку сфери господарювання. Показано, що для забезпечення продуктивного використання енергії прогресу потрібно капіталізувати якомога більшу її частину, вживаючи заходи щодо уникнення її втрат, та запобігати утворенню ентропії. Здійснена параметризація граничних значень складових енергії прогресу. Доведено, що відступ від визначених законами природи меж капіталу й ентропії незалежно від причин відхилень означає скорочення потенційних можливостей економічного розвитку суспільства. Як висновок зазначено, що наукове обгрунтування управління рівноважним довготривалим розвитком економіки належить базувати на узгодженні фізико-економічних та управлінських підходів. Єх органічна сукупність створюватиме фундаментальні засади стратегії управління новітнім типом розвитку економіки, адекватного викликам ХХI століття.
  Повний текст PDF - 146.492 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Shevchuk V.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Shevchuk V. O. Natural Foundations for Management of Balanced Economic Development. Part II. Components of Capital and Prospects of Their Modernization / V. O. Shevchuk // Статистика України. - 2017. - № 1. - С. 84-89. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/su_2017_1_14.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського