Наукова періодика України Сучасна стоматологія


Вовк Ю. В. 
Дослідження біометричних показників стану щічного коридору в пацієнтів з різними типами обличчя при хірургічному заборі щічного жирового тіла / Ю. В. Вовк, О. В. Ружицька, В. Ю. Вовк // Сучасна стоматологія. - 2018. - № 4. - С. 40-45. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ss_2018_4_11
Мінімізація післяопераційних ускладнень при автотрансплантації жирового тіла щоки можлива за рахунок удосконалення оперативної техніки, насамперед шляхом його індивідуалізованого забору в залежності від типології обличчя пацієнтів. Тому в сучасній міждисциплінарній стоматологічній діагностиці естетично-функціональна оцінка стану щічної ділянки повинна доповнюватись індивідуалізованим дослідженням показника так званого щічного коридора. Мета роботи - у зв'язку з цим проведено клінічне дослідження біометричної характеристики показника щічного коридора в пацієнтів з різними типами обличчя з метою обгрунтування подальших етапів оперативного втручання при заборі ЩЖТ. Проведено обстеження 17 пацієнтів різної статі віком від 22 до 45-ти років з різними типами обличчя при наявних дефектах тканин альвеолярних паростків щелеп. Передопераційні дослідження включали повноцінне загальностоматологічне обстеження із клінічно-рентгенологічним аналізом щічних ділянок. Тип обличчя пацієнтів установлювали за значеннями Prosopic index. Проведено клінічне обстеження всіх пацієнтів з різними типами обличчя з установленням величини зовнішнього та внутрішнього щічного коридорів. Одержані результати статистичного порівняння відносного показника величини зовнішнього щічного коридора (Д) у пацієнтів з різними типами обличчя об'єктивно свідчать про наявність статистично значущих відмінностей між досліджуваними результатами. У середньому доліхофаціали мають більше значення даного показника в 1,25 разу в порівнянні з мезофаціалами та в 1,44 разу в порівнянні із брахіфаціалами. Порівняльний статистичний аналіз показників ВЩК у пацієнтів з різними типами обличчя вказує на наявну відмінність значень його об'єму із правої та лівої сторін, які є більшими із правої сторони в 0,98 - 1,03 разу. Достовірної відмінності між показниками об'єму внутрішнього щічного коридора в мезо- та доліхофаціалів не встановлено, що, очевидно, потребує збільшення кількості обстежень у подальших наукових дослідженнях. При порівнянні значень досліджуваного показника в мезо- та брахіаціалів його значення достовірно відмінні й більше в межах 1,3 - 1,32 разу в доліхофаціалів при порівнянні з показниками ВЩК у мезофаціалів та в 1,5 - 1,54 разу більше, ніж у брахіфаціалів. Висновки: ураховуючи всі підсумкові результати, слід уважати доцільним застосування біометричного визначення клінічного показника об'єму внутрішнього щічного коридора для діагностичної оцінки стану тканинного щічного шельфу в бічних відділах верхньої щелепи при автотрансплантації ЩЖТ.
  Повний текст PDF - 489.328 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Вовк Ю.
  • Ружицька О.
  • Вовк В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Вовк Ю. В. Дослідження біометричних показників стану щічного коридору в пацієнтів з різними типами обличчя при хірургічному заборі щічного жирового тіла / Ю. В. Вовк, О. В. Ружицька, В. Ю. Вовк // Сучасна стоматологія. - 2018. - № 4. - С. 40-45. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ss_2018_4_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Ружицька Оксана Володимирівна (медичні науки)
  • Вовк Володимир Юрійович (медичні науки)
  • Вовк Валентин Юрійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського