Наукова періодика України Сучасна стоматологія


Мартовлос А. І. 
Оптимізація стабілізації клінічних результатів ортодонтичного лікування зубощелепних аномалій фармакологічною корекцією та фотофорезом з гелевою композицією "Повіхондрогексизол” у дорослих пацієнтів / А. І. Мартовлос, О. В. Годований // Сучасна стоматологія. - 2018. - № 3. - С. 86-89. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ss_2018_3_18
Лікування ортодонтичних аномалій і деформацій становить актуальну проблему сучасної стоматології. Після лікування нормалізована форма й функція зубощелепної системи здатні зберегтися за умови рівноваги кісткових структур альвеолярних відростків на клітинному рівні, тобто при утворенні так званої "кісткової ретенції". Мета дослідження - обгрунтування переваг поєднаного впливу лазерного фотофорезу з гелевою композицією та остеотропного препарату на основі глікозаміногліканів (ГАГ) на оптимізацію остегенезу кісткової тканини скелетних кісток і кістки альвеолярних відростків щелеп, зокрема в ретенційний період ортодонтичного лікування. У дослідженні взяли участь 110 хворих (17 - 40 років) з ортодонтичною патологією на тлі генералізованого пародонтиту початкового та I ступенів важкості. У першій підгрупі хворих (70 осіб) у ретенційний період застосували відпрацьовану схему, що включала ретейнер, моноблокові двощелепні армовані ретенційні капи, курси лазерного фотофорезу гелевою композицією "Повіхондрогексизол" і призначення препарату "Терафлекс". У другій підгрупі (20 осіб) після активного ортодонтичного лікування фіксували ретейнери, призначали препарат "Терафлекс" та місцево - аплікацію гелю "Метродент". У третій підгрупі (20 осіб) проводилась фіксація ретейнерів і місцево - аплікацію гелю "Метродент". Ефективність лікування оцінювали рентгенологічно, методами ультразвукової денситометрії та ехоостеометрії. Процедури лазерного фотофорезу в поєднанні із призначенням Терафлексу в першій підгрупі найкраще сприяли оптимізації остеорепаративних процесів у кістковій тканині скелету та кістці альвеолярних відростків щелеп, що підтверджено рентгенологічно даними ультразвукової денситометрії (через 6 міс. - 90,23 % та через 12 міс. - 94,42 %, що наближалось до показників контрольної інтактної групи - 98,79 %, у порівнянні з показниками до лікування - 73,88 %) та ехоостеометрії (до лікування час проходження ультразвуку становив 17,98 +- 0,12 мкс, а через 6 і 12 міс. - 14,16 +- 0,24 та 15,08 +- 0,18 мкс у порівнянні з контрольною групою - 12,98 +- 0,11 мкс). Висновок: запропонований спосіб оптимізації стабілізації клінічних результатів ортодонтичного лікування зубо-щелепних аномалій фармакологічною корекцією ретенційного періоду остеотропним препаратом "Терафлекс" у поєднанні з лазерним фотофорезом з гелевою композицією "Повіхондрогексизол" на основі ГАГ у молодих і дорослих пацієнтів виявився найбільш ефективним.
  Повний текст PDF - 195.185 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Мартовлос А.
  • Годований О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Мартовлос А. І. Оптимізація стабілізації клінічних результатів ортодонтичного лікування зубощелепних аномалій фармакологічною корекцією та фотофорезом з гелевою композицією "Повіхондрогексизол” у дорослих пацієнтів / А. І. Мартовлос, О. В. Годований // Сучасна стоматологія. - 2018. - № 3. - С. 86-89. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ss_2018_3_18.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Мартовлос Андрій Іванович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського