Наукова періодика України Сучасна стоматологія


Мазур І. П. 
Поширеність пародонтопатогенної мікрофлори в пацієнтів із клапанною патологією серцево-судинної системи / І. П. Мазур, Р. М. Вітовський, М. В. Слободяник // Сучасна стоматологія. - 2018. - № 2. - С. 24-30. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ss_2018_2_6
Взаємозв'язок патологічних процесів, що розвиваються в різних органах і системах організму, залишається однією з найбільш складних і до кінця не вирішених проблем клінічної медицини. Більшість науковців визнають патогенетичний зв'язок між запальними захворюваннями тканин пародонту й загальносоматичною патологією. Мета дослідження - вивчення поширеності пародонтопатогенної мікрофлори в пацієнтів з набутими вадами серця за результатами клініко-мікробіологічних досліджень. У дослідженні взяли участь 30 пацієнтів середнього віку з генералізованим пародонтитом і клапанною патологією серця. Проведено загальноклінічне, стоматологічне, пародонтологічне обстеження стану порожнини рота всіх пацієнтів. Проведено також мікробіологічне дослідження за допомогою ПЛР-методу видалених клапанів серця й пародонтальних кишень пацієнтів з набутими вадами серця. Результати дослідження продемонстрували, що в усіх обстежених (100 %), які проходили хірургічне лікування, у клапанах серця діагностовано генералізований пародонтит різного ступеня тяжкості. Загальне бактеріальне обсіменіння (ЗБО), а саме стафілококовою та стрептококовою мікрофлорою, було виявлено в усіх пацієнтів (100 %) як у пародонтальних кишенях, так і у клапанах серця. Достовірно вищим було обсіменіння пародонтальних кишень (ЗБО = 5,55 Lg (5,00 - 5,78)) (p << 0,001) порівняно із клапанами серця (ЗБО = 3,7 Lg (3,3 - 3,9)). Виявлено відсутність кореляційного взаємозв'язку (r = 0,118; p = 0,533) між ступенем обсіменіння пародонтальних кишень і клапанів серця. Результати мікробіологічних досліджень продемонстрували високу поширеність обсіменіння клапанів серця пародонтопатогенною мікрофлорою. Висока поширеність серед пародонтопатогенів була в Porphyromonas gingivalis (60 %). Менша поширеність у T. denticola (40,0 %); T. forsythia (36,7 %); P. intermedia (10,0 %) та Aggregatibacter actinomycetemcomitan (10 %). Найвища поширеність серед пародонтопатогенів у пародонтальних кишенях була в P. gingivalis (86,7 %). Висновки: значна поширеність захворювань пародонту (100 %) у хворих з набутими вадами серця зумовлює високий рівень мікробного обсіменіння стафілококовою та стрептококовою мікрофлорою пародонтальних кишень і, як наслідок, транзиторної бактеріємії, обсіменіння клапанів серця. Виявлення пародонтопатогенної мікрофлори в аортальному та мітральному клапанах серця може негативно впливати на перебіг захворювання серця й поглиблювати серцеву недостатність.
  Повний текст PDF - 230.681 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Мазур І.
  • Вітовський Р.
  • Слободяник М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Мазур І. П. Поширеність пародонтопатогенної мікрофлори в пацієнтів із клапанною патологією серцево-судинної системи / І. П. Мазур, Р. М. Вітовський, М. В. Слободяник // Сучасна стоматологія. - 2018. - № 2. - С. 24-30. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ss_2018_2_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Мазур Ірина Петрівна (1965–) (медичні науки)
  • Вітовський Ростіслав Мирославович (медичні науки)
  • Вітовський Ростислав Мирославович (медичні науки)
  • Слободяник Мар'яна Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського