Наукова періодика України Сучасна стоматологія


Малий Д. Ю. 
Оцінка терапевтичної ефективності препаратів вітаміну D3 в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту, асоційованого з поєднаною ендокринною патологією, за показниками стану імунної системи / Д. Ю. Малий, Ю. І. Комісаренко, М. Ю. Антоненко, Н. А. Зелінська, О. А. Значкова // Современная стоматология. - 2017. - № 4. - С. 27-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ss_2017_4_8
Актуальність дослідження обумовлена високою поширеністю генералізованого пародонтиту, асоційованого з ендокринною патологією, зокрема, цукровим діабетом типу II та автоімунним тиреоїдитом, які, у свою чергу, посідають провідну позицію серед ендокринологічних захворювань. Мета роботи - визначення ефективності застосування препаратів вітаміну D3 в комплексному лікування хворих на генералізований пародонтит, асоційований із цукровим діабетом типу II та гіпотиреозом внаслідок автоімунного тиреоїдиту за показниками імунного статусу. У дослідженні взяли участь 87 осіб з генералізованим пародонтитом, асоційованим з поєднаною ендокринною патологією, з визначеним недостатнім рівнем забезпеченості вітаміном D3 (за імуноферментним методом кількісного визначення і Kit 25-OH D IDS OCTEIA (Immunodiagnostik, Bensheim and Biomedica, Відень, Австрія). Досліджено показники імунної системи і цитокіни Th1-профілю (ІНФ-<$E gamma>, TNF-<$E alpha>, ІЛ-2, ІЛ-6, ІЛ-12), Th2-профілю (ІЛ-4, ІЛ-5) та ІЛ-10 і ІЛ-17. Препарати вітаміну D3 включали у схему лікування 57-и хворих на ГП, контролем слугували результати дослідження 30-ти осіб, у лікуванні яких препарати вітаміну D3 не застосовували. Вихідний рівень показників імунного статусу пацієнтів з ГП, асоційованим із цукровим діабетом типу II та автоімунним тиреоїдитом, свідчить про достовірне збільшення фонової концентрації цитокінів Th1-профілю (ІНФ-<$E gamma>, TNF-<$E alpha>, ІЛ-2, ІЛ-6, ІЛ-12) і зменшення Th2-профілю (ІЛ-4, ІЛ-5), а також ІЛ-10 та ІЛ-17. У результаті застосування препарату вітаміну D3 в комплексному лікуванні хворих на ГП за схемою: два курси (по два місяці кожний) з інтервалом не менше ніж три місяці (за виключенням літнього періоду) по 2000 - 4000 МО/день, залежно від ступеня важкості захворювань та вихідного рівня 25(ОН)D3 можна засвідчити, що запропонована схема призначення вітаміну D3 мала достовірний корегуючий вплив на баланс цитокінів в крові хворих на генералізований пародонтит з поєднаною ендокринною патологією. Висновки: включення у схему комплексного лікування генералізованого пародонтиту препарату вітаміну D3 у порівнянні із традиційною терапією забезпечувало зниження концентрації прозапальних цитокінів ІНФ-<$E gamma>, TNF,-<$E alpha>, ІЛ-2, ІЛ-6, ІЛ-12 - підвищення фонового рівня цитокінів ІЛ-4, ІЛ-5, ІЛ-10 та ІЛ-17. Одержані дані свідчать про достовірно корегуючий вплив препаратів вітаміну D3 на баланс цитокінів у хворих на ГП, асоційований з цукровим діабетом II типу та автоімунним тиреоїдитом, що, на тлі нормалізації імунного статусу пацієнтів, створює умови для збільшення періоду ремісії та стабілізації дистрофічно-запального процесу в пародонті.
  Повний текст PDF - 113.608 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Малий Д.
  • Комісаренко Ю.
  • Антоненко М.
  • Зелінська Н.
  • Значкова О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Малий Д. Ю. Оцінка терапевтичної ефективності препаратів вітаміну D3 в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту, асоційованого з поєднаною ендокринною патологією, за показниками стану імунної системи / Д. Ю. Малий, Ю. І. Комісаренко, М. Ю. Антоненко, Н. А. Зелінська, О. А. Значкова // Современная стоматология. - 2017. - № 4. - С. 27-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ss_2017_4_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Комісаренко Юлія Ігорівна (медичні науки)
  • Антоненко Марина Юріївна (медичні науки)
  • Значкова Олена Аркадіївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського