Наукова періодика України Сучасна стоматологія


Барило О. С. 
Ефективність використання часткових знімних протезів з антибактеріальним лаковим покриттям / О. С. Барило, А. М. Юр, Р. Л. Фурман // Современная стоматология. - 2017. - № 4. - С. 58-61. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ss_2017_4_15
Мета роботи - профілактика проявів запальних явищ у порожнині рота при користуванні частковими знімними протезами шляхом розробки та використання нанесеного на часткові знімні протезів антибактеріального лакового покриття. Проведено обстеження 60-ти пацієнтів з частковою втратою зубів, в яких було проведено стоматологічне протезування частковими знімними протезами (не менше шести штучних зубів) і базис протеза оброблено лаковим антибактеріальним покриттям, що містить декаметоксин, із тривалим вивільненням препарату. Проведено вивчення чутливості мікроорганізмів, виділених з поверхні ортопедичних конструкцій, до антисептичних препаратів декаметоксину, хлоргексидину, мірамістину. Музейний і клінічні штами Staphylococcus spp. виявились високочутливими до МБцК декаметоксину, хлоргексидину, мірамістину. Установлено, що декаметоксин має високу антимікробну активність по відношенню до стафілококів; Вас. subtilis, Вас. cereus. Штами ешерихій, клебсієл зберігали чутливість до бактерицидних концентрацій декаметоксину. Дріжджоподібні гриби С. albicans виявились чутливими до фунгіцидної дії декаметоксину. Доведено, що штами псевдомонад і протеїв мали природну резистентність до декаметоксину. Дослідні штами грамнегативних мікроорганізмів виявилися стійкими до хлоргексидину та мірамістину, проте препарати хлоргексидин, мірамістин показали помірну стійкість штамів стафілококів, С. albicans. Висновки: для успішної місцевої профілактики запальних процесів у тканинах пародонту при користуванні частковими знімними протезами необхідно попереджати розвиток і ліквідувати в порожнині рота умовно патогенну мікрофлору з використанням ефективних антисептичних препаратів. Одержані результати показали, що антисептичні препарати на основі декаметоксину мають високу фунгіцидну активність по відношенню до грампозитивних мікроорганізмів. Природну стійкість до антисептиків з декаметоксином проявляли грамнегативні мікроорганізми, що очевидно обумовлено різним хімічним складом рецепторів у цих двох групах мікроорганізмів.
  Повний текст PDF - 98.527 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Барило О.
  • Юр А.
  • Фурман Р.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Барило О. С. Ефективність використання часткових знімних протезів з антибактеріальним лаковим покриттям / О. С. Барило, А. М. Юр, Р. Л. Фурман // Современная стоматология. - 2017. - № 4. - С. 58-61. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ss_2017_4_15.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Барило Олександр Семенович (медичні науки)
  • Юр Андрій Михайлович (медичні науки)
  • Фурман Руслан Леонідович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського