Наукова періодика України Сучасна стоматологія


Антоненко М. Ю. 
Генетичні маркери системи Р1, MN, Le як конфігурація детермінованості до червоного плоского лишаю слизової оболонки порожнини рота / М. Ю. Антоненко, А. М. Парій, Н. А. Зелінська, О. А. Значкова // Современная стоматология. - 2017. - № 2. - С. 30-35. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ss_2017_2_9
В основу парадигми дослідження ролі й місця генетичних маркерів крові та слини/ротової рідини в патогенезі червоного плоского лишаю слизової оболонки порожнини рота (ЧПЛ СОПР) покладені дані бази джерел про відомі фактори системи АВО у формуванні схильності до розвитку значної кількості хронічних захворювань шкіри та СОПР, а також припущення про вірогідну роль Р1 і еритроцитарної системи в патогенезі ЧПЛ, яке базується на тому, що, знаходячись на 6-й хромосомі, поряд з головним локусом гістосумісності (МНС) і геном імунореактивності, остання може детермінувати як специфіку будови слизової оболонки порожнини рота, так і зміни в її імунологічній реактивності. Вивчення ролі групових антигенів біологічних рідин систем АВО(Н), Rh, Р1, MN, Levis, HLA можуть розкрити ключові причинно-наслідкові механізми виникнення, розвитку захворювання, слугувати для обірунтування нових методичних підходів до профілактики й лікування ЧПЛ СОПР. Мета роботи - установлення ролі та місця антигенів систем Р1, MN, Le як вірогідних факторів генетичної детермінованості із ЧПЛ СОПР. Визначення генетичних маркерів крові та слини/ротової рідини проводилось у реакції гемаглютинації з використанням рідких абсорбованих сироваток анти-М, анти-N, козячих рідких абсорбованих сироваток анти-Р, анти-Le<$E alpha> та анти-Le<$E beta>, за показниками маркерів розраховували відносний ступінь ризику виникнення ЧПЛ СОПР. Висновки: групові антигени систем Р1 +, М, Le(<$E alpha ~-~ beta ~+>) є маркерами генетичної детермінованості з ЧПЛ СОПР, висока частота яких у хворих дозволяє віднести їх до "критичних". Наявність "критичних" антигенів визначає тяжкість перебігу різних форм ЧПЛ СОПР і може слугувати поясненням терапевтичної резистентності та нетривалості ремісії.
  Повний текст PDF - 270.588 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Антоненко М.
  • Парій А.
  • Зелінська Н.
  • Значкова О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Антоненко М. Ю. Генетичні маркери системи Р1, MN, Le як конфігурація детермінованості до червоного плоского лишаю слизової оболонки порожнини рота / М. Ю. Антоненко, А. М. Парій, Н. А. Зелінська, О. А. Значкова // Современная стоматология. - 2017. - № 2. - С. 30-35. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ss_2017_2_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Антоненко Марина Юріївна (медичні науки)
  • Значкова Олена Аркадіївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського