Наукова періодика України Сучасна стоматологія


Мельничук М. В. 
Особливості конструювання фронтальної групи зубів при лікуванні за допомогою повних знімних пластинкових протезів / М. В. Мельничук, В. І. Палійчук // Современная стоматология. - 2017. - № 2. - С. 58-61. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ss_2017_2_15
Мета роботи - підвищити ефективність ортопедичного лікування пацієнтів за допомогою повних знімних пластинкових протезів шляхом удосконалення способу конструювання фронтальної групи зубів з урахуванням закономірностей мовної артикуляції. Проведено оцінку вимови звуків "С", "Ш" на основі запису вимови тестових складів "ИС", "ИШ", у 44 хворих з повною втратою зубів. З них 12 осіб були запротезовані повторно і для 32-х осіб повні знімні пластинкові протези виготовлялись уперше. Якість вимови перевіряли з використанням розробленого спеціалізованого програмного забезпечення WavAnaliser v1.2, яке дозволяє реалізувати розрахунок оцінок ентропії та операції порівняння в автоматичному режимі з подальшим представленням результатів у вигляді цифрових наборів, зручних для графічного представлення та аналізу. Ентропійне значення вимови приголосних звуків "С" і "Ш" на клінічному етап і перевірки конструювання штучних зубних рядів, ортопедичне лікування яких проводилось повторно, становило 0,07 +- 0,006 і 0,06 +- 0,004 відповідно. Вони не потребували корекції та конструювання зубних рядів. Серед 32-х пацієнтів, для яких ортопедичні конструкції виготовлялись уперше, у 27 осіб (84 %) ентропійне значення "С" і "Ш" не перевищувало 0,1. У 5-ти випадках (16 %) ентропійне значення вимови приголосних звуків "С" і "Ш" коливалось від 0,12 до 0,33 і від 0,12 до 0,41 відповідно. У цих осіб проводили корекцію конструювання фронтальної групи зубів, оскільки відхилення від прямої було досить суттєвим і суб'єктивно вимова звуків "С" і "Ш" була ускладненою, спотвореною. Висновки: активна фонетична участь хворого у виготовлені протезів на етапі перевірки постановкки штучних зубів на твердому базисі й використання ентропійної оцінки вимови приголосного звуку сприяє швидшій мовній адаптації до протезів у процесі їх виготовлення.
  Повний текст PDF - 409.599 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Мельничук М.
  • Палійчук В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Мельничук М. В. Особливості конструювання фронтальної групи зубів при лікуванні за допомогою повних знімних пластинкових протезів / М. В. Мельничук, В. І. Палійчук // Современная стоматология. - 2017. - № 2. - С. 58-61. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ss_2017_2_15.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Мельничук Микола Васильович (медичні науки)
  • Палійчук Володимир Іванович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського