Наукова періодика України Сучасна стоматологія


Фурман Р. Л. 
Патоморфологічна картина при експериментальному моделюванні травми нерва та лікуванні нуклеотидним препаратом / Р. Л. Фурман // Современная стоматология. - 2016. - № 3. - С. 90-95. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ss_2016_3_23
Мета роботи - підвищити ефективність лікування хворих з переломами щелеп завдяки експериментальному патоморфологічному дослідженню використання препарату "Нуклео ЦМФ форте" при моделюванні травми нерва. У зв'язку з морфологічною подібністю нижньоальвеолярного нерва зі стегновим нервом щура, для проведення експерименту вибрано вивчення патоморфологічних змін у стегновому нерві щура під час моделювання травми нерва методом перетискання. Проведено експериментальне дослідження на щурах лінії Wistar в умовах віварію Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова. Створено моделювання механічної травми нерва шляхом перетискання в експерименті стегнового нерва щура. Виконано оперативне втручання, під час якого було проведено мобілізацію нерва, стискання нерва міяким затискачем Пеана на строк 5 хвилин. У подальшому проводились нагляд за твариною, лікування препаратом "Нуклео ЦМФ форте" протягом 10 діб - забір матеріалу на гістологічне дослідження в кінці дослідження. Результати. Ознаки набряку у сполучній тканині ендоневрію та періневрію в основній групі III менш виразні, ніж у щурів, яким проводили перетискання стегнового нерва без лікування. Лейкоцитарна інфільтрація менше виражена ніж у щурів, яким проводили перетискання стегнового нерва без лікування. Компоненти сполучної тканини стегнового нерва щурів, яким проводили лікування препаратом, що містить нуклеотиди, у багатьох полях зору по структурі подібні до таких в інтактних щурів. Набряк осьових циліндрів менше виразний ніж у щурів, яким проводили перетискання стегнового нерва без лікування. Гістологічна структура більшої частини нервових волокон подібна до такоїу інтактних щурів. Висновки: ураховуючи всі вищезгадані патоморфологічні ознаки, з упевненістю можна стверджувати, що використання препарату "Нуклео ЦМФ форте" сприятливо впливає на збереження та відновлення структури нерва, сприяє його швидшому та більш повноцінному відновленню після травми. Даний препарат покращує відновлення нервового волокна як у проксимальному відділі, так і в місці травми нервового волокна (перетискання) й у дистальному відділі, проявляючи себе на тканинному та клітинному рівні як нейропротективний і відновний засіб.
  Повний текст PDF - 502.47 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Фурман Р.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Фурман Р. Л. Патоморфологічна картина при експериментальному моделюванні травми нерва та лікуванні нуклеотидним препаратом / Р. Л. Фурман // Современная стоматология. - 2016. - № 3. - С. 90-95. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ss_2016_3_23.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Фурман Руслан Леонідович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського